Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Компанію-банкрута Takata викупить американська Key Safety Systems за $1,6 млрд

Компанію-банкрута Takata викупить американська Key Safety Systems за $1,6 млрд

Новий власник пообіцяв розрахуватись із боргами, продовжити виробництво і зберегти робочі місця та заводи

Компанію-банкрута Takata викупить американська Key Safety Systems за $1,6 млрд
фото Takata

Японська компанія Takata, дефектні подушки безпеки якої стали причиною безпрецедентного відкликання автомобілів, подала заявку на захист від банкрутства в Японії та США і повідомила, що її викупить американська фірма Key Safety Systems (KSS) за $1,6 млрд. Про це повідомляє Reuters.

Як повідомлялось, компанія зіштовхнулась із необхідністю виплат десятків мільярдів доларів, внаслідок постійних відкликань автомобілів та судових позовів протягом десятиріччя. Takata визнали, що їх дефектні подушки безпеки можуть вибухати та випускати металеву «шрапнель» в салон автомобілів. .

Подушки безпеки компанії привели до щонайменше 17 смертей (10 – в машинах виробництва Honda) та велику кількість поранень – лише в США постраждало 184 особи.

Загальна сума боргів компанії складає 15 млрд. за оцінками Tokyo Shoko Research. Остаточні боргові зобов’язання залежатимуть від результатів перемовин із автовиробниками, повідомив адвокат компанії.

На угоду з американською KSS пішло 16 місяців, компанія погодилась взяти на себе здійснимі операції Takata, в той час як інші операції будуть реорганізовані для подальшого випуску мільйонів подушок безпеки для заміни, заявили обидві фірми.

Американська компанія пообіцяла зберегти «практично всі» робочі місця для 60 000 співробітників Takata у 23 країнах, також планує зберегти усі заводи в Японії. Очікується, що угода дозволить компанії працювати без перерв та з мінімальними збоями у поставках .

Однак угода не вирішила всіх проблем компанії .

Автовиробник Honda, найбільший клієнт Takata заявила, що не дійшов кінцевої згоди з компанією-постачальником щодо судових позовів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті