IBM будує блокчейн-платформу для семи великих європейських банків

IBM будує блокчейн-платформу для семи великих європейських банків

Нова система має на меті спростити та убезпечити банківські транзакції

IBM будує блокчейн-платформу для семи великих європейських банків
фото з https://www.ibm.com

Технологічний гігант компанія IBM будує платформу на основі технології блокчейн для семи великих європейських банків, включно із HSBC та Deutsche Bank, яка направлена на спрощення торгово-фінансових транзакцій для малого та середнього бізнесу. Про це повідомляє Reuters.

В ході опитувань банків, проведеного IBM та Economist Intelligence Unit минулого року, було виявлено, що торгове фінансування є одним з найкращих областей, у яких блокчейн може мати вплив.

Технологія блокчейн забезпечує систему електронної реєстрації і обробки транзакцій, яка дозволяє усім сторонам відслідковувати документацію через безпечну мережу і не потребує верифікації третьою стороною

Ця система відрізняється від наявного зараз процесу – транзакції з торгового фінансування зазвичай пов’язані зі складною паперовою роботою, яка потребує міжнародних кур’єрських послуг, вразлива до шахрайства і займає не менше місяця для завершення.

«Те, що ми матимемо – це платформа, яка дозволить об’єднати покупців та продавців і зробити транзакції прозорими – сказав Г’юберт Бденут (Hubert Bdenoot), генеральний менеджер з торгового фінансування у KBC, одного із банків, що входять до консорціуму. – Першою послугою, яку ми запропонуємо стане фінансування та покриття ризиків, а також система відслідковування і торгівлі, щоб покупці і продавці могли слідкувати за фізичною передачею товарів».

До консорціуму також входять банки Societe Generale, Natixis, Rabobank та Unicredit.

«В Європі нараховується більше 20 мільйонів малих і середніх підприємств, і вони забезпечують близько 85% робочих місць тому це важлива частина економіки, і все, що  сприятиме зростанню в спільності малого та середнього бізнесу буде дуже корисним», – сказав Кейт Беар, віце-президент з фінансових ринків та голова блокчейну в IBM.

Нагадаємо, зростання популярності технологій блокчейн та цифрової валюти «не мають собі рівних». Лише за останній раунд фінансування лондонський стартап Blockchain отримав $40 млн.

Як повідомлялось, Україна розпочала роботу з технологічним гігантом Bitfury Group для розміщення урядових даних на платформі за технологією блокчейн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло