МВФ: прогнози щодо ВВП США погіршуються

МВФ: прогнози щодо ВВП США погіршуються

Про це йдеться у звіті фонду

Прогноз зростання ВВП США на 2017-2018 роки було скореговано в бік зниження на 0,2 процентного пункту і 0,4 процентного пункту – до 2,1%. Про це говориться в звіті фонду за підсумками аналізу економічної ситуації в країні.

Згідно з прогнозами на квітень зростання світової економіки у цьому і наступному році в США очікується на рівні 2,3% і 2,5% ВВП.

У документі йдеться про те, що ріст прогнозується на рівні 2,1% у 2017-2018 роках з рівнем безробіття приблизно 4,25%. Там же відзначається, що США дуже потрібна податкова реформа, щоб процес сплати податків став простішим та прозорим.

Згідно з новим прогнозом, споживча інфляція в США в 2017 році складе 1,8% і зросте до 2,2% в 2018 році, безробіття в поточному році впаде до 4,3% з 4,9% роком раніше і збережеться на цьому рівні на протягом наступного року перед поступовим підвищенням до 4,4% і 4,7% до 2019 і 2020 роках відповідно, передає Інтерфакс.

Автори звіту в цілому позитивно оцінили плани Д. Трампа знизити податки на прибуток компаній і доходи фізосіб, але відзначили, що навіть при ідеальному поєднанні таких заходів прискорення зростання економіки на 1 процентний пункт (такого ефекту сподівається досягти уряд) чи можливо.

МВФ вказав, що економіці США потрібні більш глибокі зміни для усунення нерівності в доходах. Так, більше половини американців зараз заробляють менше, ніж у 2000 році (з поправкою на інфляцію), а 13,5% населення живе за межею бідності – це один з найвищих показників серед розвинених країн.

Нагадаємо, що МВФ вже вдруге в цьому році підвищує прогнози зростання економіки Китаю. Тепер фонд очікує підйом ВВП в 2017 році на 6,7% проти квітневих 6,6% і січневих 6,5%, говориться в підсумковій заяві після завершення місії співробітників МВФ 2017 року КНР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло