Мінфін запускає комплексну реформу ДФС

Мінфін запускає комплексну реформу ДФС

Передбачається поступове оновлення службового складу ДФС

За підтримки Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана Міністерство фінансів і Державна фіскальна служба починають проект з комплексного реформування ДФС. 27 червня, відбулася установча зустріч, присвячена запуску проекту за участі Міністра фінансів Олександра Данилюка та в.о. Голови ДФС Мирослава Продана.

Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Проект передбачає оптимізацію процесів, підсилення головних функцій ДФС, підвищення ефективності адміністрування податків та поліпшення якості послуг. У повідомленні зазначають, що головна мета – зменшити рівень корупції та перетворити ДФС у вмотивовану сервісну службу.

Проект буде впроваджуватися Мінфіном та ДФС за підтримки консультантів міжнародної консалтингової компанії.

Проект буде здійснюватися на трьох рівнях.

Перший рівень – це Наглядова рада, до складу якої входять представники західних урядових структур, міжнародних організацій та фондів, а саме: Мінфін США, МВФ,Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Мінфін Канади, Мінфін Німеччини, Прикордонно-митна служба США, представники ЄС. Наглядова рада координує проект, затверджує цілі та моніторить реалізацію проекту.

Другий рівень – Комітет управління, до якого входять Міністр фінансів, Голова ДФС, заступник голови ДФС, Держсекретар Мінфіну та менеджер проекту. Цей комітет зустрічатиметься щотижня для обговорення процесу реалізації реформи. До сфери його компетенції входить визначення пріоритетів, постановка завдань та вирішення спірних питань.

Третій рівень – Група впровадження реформи, до якої входять представники Мінфіну, ДФС, МВФ, Команд підтримки реформ при Мінфіні та ДФС, і міжнародні консультанти. Ця група буде працювати над практичним впровадженням змін за різними напрямками, серед яких аудит, сервісна служба, дотримання законодавства, налагодження внутрішніх процесів в ДФС та інші.

В першу чергу буде проведено діагностику з метою визначення пріоритетів проекту. Вони будуть затверджені Комітетом управління. Потім група з впровадження реформи почне покрокове виконання цих пріоритетів.

Водночас, міжнародна Наглядова рада забезпечить професійний нагляд за проектом з перезавантаження ДФС.

Також передбачається поступове оновлення службового складу ДФС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло