З 1 серпня між Україною та Канадою почне діяти угода про вільну торгівлю

З 1 серпня між Україною та Канадою почне діяти угода про вільну торгівлю

Угода скасує 98% тарифів на українські товари, які продаватимуться до Канади

З 1 серпня 2017 року набирає легітимності угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою. Посольство України в Канаді вже отримало відповідну ноту від канадського уряду.

«Міністерство закордонних справ, торгівлі і розвитку з приємністю інформує посольство про завершення внутрішніх процедур Канади, необхідних для набрання угодою чинності. Таким чином, згідно з розумінням Канади, угода набуде чинності 1 серпня 2017 року», – говориться у тексті ноти, оприлюдненому посольством.

Угода скасує 98% тарифів на українські товари, які продаватимуться до Канади. Для канадських товарів одразу скасовується 72% тарифів, а упродовж 7 років безмитний експорт виросте до 98%. Угода також взаємно відкриває ринки державних закупівель.

Нагадаємо, угода про вільну торгівлю між країнами була підписана в Києві 11 липня 2016 року. Верховна Рада ратифікувала її 14 березня 2017 року. Президент Порошенко підписав закон про ратифікацію 3 квітня.

Частка експорту українських товарів до Канади від загального обсягу становить лише 0,08%, частка імпорту канадських товарів в Україну від загального обсягу імпорту – 0,55%. У 2016 році загальний експорт товарів з України склав $36 млрд, імпорт товарів – $39 млрд. До Канади експортовано товарів на $28 млн, імпортовано – на $217 млн.

Для України основними торговими партнерами поки залишаються країни ЄС, на які припадає 37,1% експорту та 43,7% імпорту товарів, країни СНД – 16,6% експорту та 21,8% імпорту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло