Трамп планує скасувати закон Обами про захист води від забруднення

Трамп планує скасувати закон Обами про захист води від забруднення

Екологи б’ють на сполох і вважають таке рішення вкрай небезпечним

Трамп планує скасувати закон Обами про захист води від забруднення
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп вживає заходів, спрямованих на скасування закону епохи Обами, який захищає воду від забруднення по усій країні. Про це повідомляє DW

Адміністрація Трампа оголосила про свої плани скасувати регулювання чистої води, екологи вважають, що це рішення «кидає виклик здоровому глузду».

Агентство із охорони навколишнього середовища США (EPA) і Армійський інженерний корпус оголосили перші кроки до скасування «Закону чистої води» 2015 року, який уточнював, які водні об’єкти США захищаються законом.

«Ми вживаємо усіх заходів для повернення влади у штати та забезпечуємо нормативну визначеність для фермерів та підприємств нашої країни», – повідомив очільник EPA Скотт Прюітт.

У лютому Трамп підписав указ, в якому йдеться, що хоча захищати воду від забруднення – в національних інтересах, важливо також «сприяти економічному зростанню» і «звести невизначеність до мінімуму».

Постанову було видано для убезпечення питної води. У відповідності із законом про чисту воду від 1972 року федеральні агентства відповідають за суднохідні річки та озера. Але статус 2 мільйонів миль верховодь та струмків та 20 мільйонів акрів водно-болотних угідь є менш ясним. Закон Обами поширював захист і на ці водні об’єкти, узагальнивши їх терміном «води США».

Екологи твердять, що рішення Трампа поставить джерела питної води під загрозу. «Чиста вода є надзвичайно важливою для екології, здоров’я та життя. Ми вже маємо питну воду, забруднену водоростями та токсичними речовинами», – сказав Джон Ромплер, юрист та керівник програми «Очищення води» компанії Enviromental America.

Ініціативу ЕРА підтримали фермери, паливні компанії та правозахисні групи, які жорстко критикували закон Обами. «Цей закон ніколи не був про чисту воду. Це федеративне захоплення землі, призначене для того, щоб завадити сільському господарству та приватному бізнесу у цій країні», – заявив Сіпі Дувалл, президент Федерації фермерського господарства США.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло