Рада ЄС схвалила обсяги торговельних преференцій для України

Рада ЄС схвалила обсяги торговельних преференцій для України

Офіційне рішення мають опублікувати на сайті Європарламенту, а набуде чинності воно восени 2017 року

Рада ЄС схвалила обсяги торговельних преференцій для України
Фото pixabay.com

28 червня Рада ЄС схвалила домовленість з Європейським парламентом про обсяги тимчасових додаткових торговельних преференцій для імпорту української аграрної та харчової продукції.

Як повідомила прес-служба Мінагрополітики, про це йдеться на офіційному сайті Ради ЄС та Європарламенту.

«Вчора Рада ЄС схвалила домовленість з Європейським парламентом про надання тимчасових додаткових торговельних преференцій для імпорту до ЄС нашої аграрної та харчової продукції. Це є економічною та політичною підтримкою для нашої країни, а також позитивним результатом нашої спільної роботи з європейськими колегами, представниками МЕРТ та МЗС. Ми дуже вдячні європейській стороні за підтримку та сподіваємось на подальшу активну співпрацю у заданому напрямку», – процитувала заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольгу Трофімцеву прес-служба.

Зазначається, що додаткові торговельні преференції зі ставкою 0% ввізного мита діятимуть на такі групи товарів:  мед – 2 500 тонн, перероблені томати – 3 000 тонн, виноградний сік – 500 тонн, овес – 4000 тонн, пшениця – 65 000 тонн, кукурудза – 625 000 тонн, ячмінь – 325 000 тонн, злакові крупи та гранули – 7800 тонн.

Нагадаємо, на думку аналітиків Міністерства аграрної політики і продовольства, рішення Європарламенту про збільшення квот на українську продукцію АПК дозволить додатково отримати близько $200 млн у обсягах реалізації

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті