Мінфін: Пенсійний фонд може стати бездефіцитним протягом 7 років

Мінфін: Пенсійний фонд може стати бездефіцитним протягом 7 років

З 2021 року дефіцит коштів буде поступово знижуватися і за сім років він буде приведений до нуля

Пенсійний фонд України може стати бездефіцитним протягом семи років, за умови прийняття урядового проекту пенсіонної реформи.

Про це повідомила перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, передає Інтерфакс.

Факт проведення пенсійної реформи, яку було прораховано і закладено до Бюджетної резолюції на 2018-2020 рр., передбачається, що дефіцит Пенсійного фонду в ці три наступні роки залишиться на рівні 141 млрд грн.

Для осучаснення пенсій знадобиться більше коштів. Відповідно, кошти, які реформа додатково згенерує для Пенсійного фонду, підуть на осучаснення пенсій. За планом Мінфін, з 2021 року дефіцит коштів буде поступово знижуватися і за сім років він буде приведений до нуля, а Пенсійний фонд стане самодостатнім.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 21 червня затвердив пакет з чотирьох законопроектів, ключовим з яких є документ під №6614, який передбачає підвищення пенсій і перегляд трудового стажу. Решта три законопроекти вносять зміни до Бюджетного, Митного і Податкового кодексів. Міністр соціальної політики Андрій Рева розраховує, що парламент проголосує за реформу до 15 липня.
Mind розбирався в основних положеннях пенсійної реформи і з'ясовував, наскільки відчутним буде зростання соціальних стандартів у разі її впровадження.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло