ICU планує залучити $200 млн до власного фонду проблемних активів
Група займається такими активами з 2008 року
Група «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) планує залучити $ 200 млн до власного фонду управління проблемними активами.
Про це повідомив керуючий директор ICU Макар Пасенюк, передають Українські новини.
Пасенюк заявив, що ICU хоче залучити кошти у фонд, який буде займатися проблемними активами. Називатися він буде Ukraine Recovery Fund. Група займається такими активами з 2008 року, як з боку advisory (консультація) так і з боку інвестування власних коштів.
Ідея фонду в тому, що якщо Фонд гарантування продовжуватиме продавати активи, то знайдуться позичальники, які будуть зацікавлені в тому, щоб знизити боргове навантаження, провести можливу рекапіталізацію. Вся ідея зводиться до того, що фонд буде купувати борги і працювати з позичальниками щодо реструктуризації заборгованості.
Пасенюк зазначив, що подібна реструктуризація боргів може проходити або у формі докапіталізації, або списання боргів, або обміну на акціонерний капітал.
«Фонд створений, збір коштів проходить успішно. Ми хочемо підняти близько $ 200 млн, щоб цю стратегію реалізовувати», – додав інвестбанкір.
Компанія буде розглядати для покупки проблемні активи не тільки у Фонді гарантування вкладів, а й у існуючих українських і іноземних банків.
Співвласник ICU повідомив, що фонд вже заснований на Кайманових островах з терміном на 7 років.
У 2016 році інвестиційна компанія ICU викупила у австрійського Erste Group Bank AG проблемні кредити в Україні.
ICU також отримала право продавати акції з балансів банків, що ліквідуються.
Група ICU створена в червні 2006 року, надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. Співвласником і главою ради директорів ICU до свого призначення главою НБУ була Валерія Гонтарєва.
Після цього Гонтарева продала свою частку в ICU, основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, який очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яким належить відповідно 6,58% і 9 , 99%.
Нагадаємо, що Антимонопольний комітет України дозволив групі «Інвестиційний капітал України» (ICU) придбати частку в статутному капіталі «Укрсиб Кепітал Мендежмент». Згідно з повідомленням відомства, зазначена покупка забезпечить ICU понад 50% голосів у вищому органі управління «Укрсиб Кепітал Менеджмент».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].