ICU планує залучити $200 млн до власного фонду проблемних активів

ICU планує залучити $200 млн до власного фонду проблемних активів

Група займається такими активами з 2008 року

Група «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) планує залучити $ 200 млн до власного фонду управління проблемними активами.

Про це повідомив керуючий директор ICU Макар Пасенюк, передають Українські новини.

Пасенюк заявив, що ICU хоче залучити кошти у фонд, який буде займатися проблемними активами. Називатися він буде Ukraine Recovery Fund. Група займається такими активами з 2008 року, як з боку advisory (консультація) так і з боку інвестування власних коштів.

Ідея фонду в тому, що якщо Фонд гарантування продовжуватиме продавати активи, то знайдуться позичальники, які будуть зацікавлені в тому, щоб знизити боргове навантаження, провести можливу рекапіталізацію. Вся ідея зводиться до того, що фонд буде купувати борги і працювати з позичальниками щодо реструктуризації заборгованості.

Пасенюк зазначив, що подібна реструктуризація боргів може проходити або у формі докапіталізації, або списання боргів, або обміну на акціонерний капітал.

«Фонд створений, збір коштів проходить успішно. Ми хочемо підняти близько $ 200 млн, щоб цю стратегію реалізовувати», – додав інвестбанкір.

Компанія буде розглядати для покупки проблемні активи не тільки у Фонді гарантування вкладів, а й у існуючих українських і іноземних банків.

Співвласник ICU повідомив, що фонд вже заснований на Кайманових островах з терміном на 7 років.

У 2016 році інвестиційна компанія ICU викупила у австрійського Erste Group Bank AG проблемні кредити в Україні.

ICU також отримала право продавати акції з балансів банків, що ліквідуються.

Група ICU створена в червні 2006 року, надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. Співвласником і главою ради директорів ICU до свого призначення главою НБУ була Валерія Гонтарєва.

Після цього Гонтарева продала свою частку в ICU, основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, який очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яким належить відповідно 6,58% і 9 , 99%.

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет України дозволив групі «Інвестиційний капітал України» (ICU) придбати частку в статутному капіталі «Укрсиб Кепітал Мендежмент». Згідно з повідомленням відомства, зазначена покупка забезпечить ICU понад 50% голосів у вищому органі управління «Укрсиб Кепітал Менеджмент».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло