Платіжний баланс України зведено з профіцитом вже другий місяць поспіль

Платіжний баланс України зведено з профіцитом вже другий місяць поспіль

З початку 2017 року експорт зріс на 27%

Травневий платіжний баланс України зведено з профіцитом у розмірі $ 357 млн другий місяць поспіль (у квітні – $ 970 млн). Цьому посприяв суттєвий чистий приплив коштів за фінансовим рахунком, який компенсував дефіцит поточного рахунку платіжного балансу.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

За попередніми даними дефіцит поточного рахунку становив $194 млн у травні, тоді як у травні минулого року сальдо було додатним ($ 293 млн). Від’ємне сальдо поточного рахунку у травні цього року пояснюють суттєвим зростанням обсягів енергетичного імпорту. Енергетичний імпорт став причиною розширення дефіциту зовнішньої торгівлі товарами до $ 702 млн (у травні минулого року дефіцит становив $ 133 млн).

Травневе зростання експорту у річному вимірі прискорилося до 21.4% (у квітні цього ж року – 8.2%) перш за все завдяки відновленню зростання зовнішніх поставок продукції металургії.

За п’ять місяців поточного року експорт зріс на 27.0%, тоді як за відповідний період минулого року відбулося скорочення на 12.7%.  

Прискорення зростання імпорту товарів у травні до 40.9% р/р (у квітні – на 11.4%) відбулося насамперед у результаті збільшення енергетичного імпорту.

Загалом за підсумками поточного року дефіцит рахунку платіжного балансу становив $1.1 млрд та залишився майже на рівні відповідного періоду минулого року.

Чистий приплив коштів за фінансовим рахунком становив $ 556 млн (у травні минулого року – $ 69 млн) і був забезпечений приватним сектором. Зокрема, чисте зменшення зовнішньої позиції реального сектору (без урахування прямих іноземних інвестицій) становило $ 625 млн. Основними чинниками цього були скорочення обсягів готівкової валюти поза банками (на $ 378 млн), чисті залучення за портфельними інвестиціями ($ 151 млн) та збільшення чистої зовнішньої заборгованості за торговими кредитами (на $ 361 млн).

З початку 2017 року чисті надходження за фінансовим рахунком склали $ 1.8 млрд (за аналогічний період минулого року – $ 1 млрд). 

Завдяки наявності профіциту зведеного платіжного балансу у травні тривало зростання міжнародних резервів України. Станом на 1 червня 2017 року вони становили $ 17.6 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3.7 місяця.

Нагадаємо, що внаслідок торгової агресії Росії за минулий рік Україна втратила $1 млрд в частині чистого експорту.16 березня президент своїм указом ввів у дію рішення РНБО «Про невідкладні додаткові заходи щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України». Документ встановлює тимчасову заборону переміщення всіх вантажів через лінію розмежування, окрім вантажів гуманітарного призначення.
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло