Платіжний баланс України зведено з профіцитом вже другий місяць поспіль
З початку 2017 року експорт зріс на 27%
Травневий платіжний баланс України зведено з профіцитом у розмірі $ 357 млн другий місяць поспіль (у квітні – $ 970 млн). Цьому посприяв суттєвий чистий приплив коштів за фінансовим рахунком, який компенсував дефіцит поточного рахунку платіжного балансу.
Про це повідомила прес-служба НБУ.
За попередніми даними дефіцит поточного рахунку становив $194 млн у травні, тоді як у травні минулого року сальдо було додатним ($ 293 млн). Від’ємне сальдо поточного рахунку у травні цього року пояснюють суттєвим зростанням обсягів енергетичного імпорту. Енергетичний імпорт став причиною розширення дефіциту зовнішньої торгівлі товарами до $ 702 млн (у травні минулого року дефіцит становив $ 133 млн).
Травневе зростання експорту у річному вимірі прискорилося до 21.4% (у квітні цього ж року – 8.2%) перш за все завдяки відновленню зростання зовнішніх поставок продукції металургії.
За п’ять місяців поточного року експорт зріс на 27.0%, тоді як за відповідний період минулого року відбулося скорочення на 12.7%.
Прискорення зростання імпорту товарів у травні до 40.9% р/р (у квітні – на 11.4%) відбулося насамперед у результаті збільшення енергетичного імпорту.
Загалом за підсумками поточного року дефіцит рахунку платіжного балансу становив $1.1 млрд та залишився майже на рівні відповідного періоду минулого року.
Чистий приплив коштів за фінансовим рахунком становив $ 556 млн (у травні минулого року – $ 69 млн) і був забезпечений приватним сектором. Зокрема, чисте зменшення зовнішньої позиції реального сектору (без урахування прямих іноземних інвестицій) становило $ 625 млн. Основними чинниками цього були скорочення обсягів готівкової валюти поза банками (на $ 378 млн), чисті залучення за портфельними інвестиціями ($ 151 млн) та збільшення чистої зовнішньої заборгованості за торговими кредитами (на $ 361 млн).
З початку 2017 року чисті надходження за фінансовим рахунком склали $ 1.8 млрд (за аналогічний період минулого року – $ 1 млрд).
Завдяки наявності профіциту зведеного платіжного балансу у травні тривало зростання міжнародних резервів України. Станом на 1 червня 2017 року вони становили $ 17.6 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3.7 місяця.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].