В магазинах – новини: ціни у вільному плаванні

В магазинах – новини: ціни у вільному плаванні

Відсьогодні в Україні скасували держрегулювання цін на продукти харчування

В магазинах – новини: ціни у вільному плаванні
Фото: pixabay.com

В Україні остаточно скасовано державне регулювання цін на продукти харчування. Це має допомогти усунути зайвий адміністративний тиск на бізнес і зробити виробництво інвестиційно привабливим.

1 липня набула чинності урядова постанова від 7 червня 2017 року за №394  про скасування державного регулювання цін на продукти харчування. 

Головна мета цих змін, як йшлося у пояснювальній записці до документа, було зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація, а також дерегуляція у сфері ціноутворення.

Отже, тепер виробники не зобов'язані декларувати ціни на продовольчу продукцію, і не повинні більше обґрунтовувати Держспоживслужбі необхідність їх змінювати.

Нагадаємо, у травні 2017 року споживча інфляція прискорилася до 13,5% у річному вимірі з 12,2% у квітні. За інформацією прес-служби НБУ, прискорення рівня інфляції відбулося, зокрема, внаслідок здорожчання цін на продукти, тютюнові вироби та зростання тарифів ЖКГ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло