В Лондоні встановили тротуар, який виробляє енергію

В Лондоні встановили тротуар, який виробляє енергію

Поверхня реагує на кроки людей і виробляє електрику для навколишнього освітлення

В Лондоні встановили тротуар, який виробляє енергію
фото Pavegen

До сонячних батарей уже всі звикли, а розробники тим часом вчаться видобувати енергію з усе більш незвичних джерел.

В Лондоні 10 кв.м тротуару зробили корисним для енергетики міста. Поверхню обладнали спеціальними панелями, які дозволяють генерувати тиск від людських кроків у електричну енергію. Ця енергія спрямовується одразу в живлення довколишнього декоративного освітлення. Про новинку розповідає видання Futurism.

Поки що це демонстраційний проект, але з часом такі тротуари можуть генерувати енергію і для освітлення будинків, наприклад, та інших об’єктів інфраструктури.

Розробник ідеї – компанія Pavegen. Ділянка тротуару також збирає статистику про пішохідний трафік.

Pavegen також встановила по вулиці лавки, від яких можна підзарядити телефон. Ці лавки будуть очищати повітря від CO2. Поверхні на вулиці покриті фарбою Airlite, яка вбиває бактерії і також очищає повітря від CO2.

Компанія має на меті започаткувати подібні проекти по всьому світу.

Так само працює дорожнє покриття, яке виробляє енергію від автомобілів, які проїжджають по ньому. Раніше кілометровий відрізок такої дороги з'явився у Франції. У Канаді встановлюють сонячний тротуар, покриття якого вироблятиме 15 000 кВт/год на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло