Китайці зігріють частину Житомирщини

Китайці зігріють частину Житомирщини

Інвестори з КНР збудують у Житомирській області біоТЕС

Китайці зігріють частину Житомирщини
Фото: pixabay.com

Як повідомили представники компанії з Китаю Xi’an ShaanGu Power Co., Ltd. під час зустрічі із представниками Держенергоефективності, разом зі своїми партнерами EKOL з Чехії, Ukrenergy Coal Ltd та ТОВ «Креатив Пелет» китайські інвестори планують встановити біоТЕС потужністю 6,7 МВт на трісці в місті Олевськ Житомирської області.

Зазначимо, компанії Xi'an Shaangu Power Co, Ltd (Китай) і EKOL (Чехія) є відомими на світовому ринку підрядниками і мають значний досвід роботи – від підготовки контрактів на надання послуг з проектування, постачання і допомоги на робочій ділянці і до здійснення всього комплексу робіт з проектування, матеріально-технічного постачання і будівництва – контрактів «під ключ».

Як повідомив директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко, відповідно до плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року 11% кінцевого енергоспоживання країни має становити енергія з відновлюваних джерел. Для реалізації плану необхідно 12 млн євро інвестицій.

Агентство працює над створенням сприятливого інвестиційного клімату у відновлюваній енергетиці. Зокрема, у 2015 році законодавчо удосконалили систему «зелених» тарифів. Наразі тариф прив’язаний до курсу євро аж до 2030 року.

«Важливо, що «зелений» тариф на електроенергію з біомаси та біогазу збільшено на 10%. Тепер він – один з найбільших у Європі і становить в середньому 12,39 євроцента за кВт*год», – повідомив Шафаренко.

Зазначимо, інша китайська компанія – Shandong Qingneng Power Co., Ltd – планує збудувати у місті Добромиль Старосамбірського району, що на Львівщині, теплову електростанцію.

Про це голова Львівської ОДА Олег Синютка домовився під час зустрічі з китайськими інвесторами у сфері енергетики та представниками спільного українсько-китайського підприємства «Укрлісхолдінг», ТДВ «Добромильський деревообробний комбінат».

Представник китайської сторони Ванг Іфенг пояснив, що інвестори мають збудувати ТЕС у Львівській області, використовуючи ресурс «Укрлісхолдінгу», який спеціалізується на обробці деревини.

За допомогою необхідного обладнання залишки від виробництва генеруватимуть у так звану «зелену» енергію з її подальшим запуском у мережу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло