Мінфін вносить обіцяні 38,6 млрд грн у капітал ПриватБанку

Мінфін вносить обіцяні 38,6 млрд грн у капітал ПриватБанку

Міністерство вирішило докапіталізувати Приватбанк на 23,02%, або на 38,56 млрд грн

Мінфін вносить обіцяні 38,6 млрд грн у капітал ПриватБанку
Фото УНIАН

Міністерство фінансів прийняло рішення про збільшення розміру статутного капіталу ПАТ КБ «ПриватБанк» шляхом приватного розміщення додаткових акцій існуючої номінальної вартості за рахунок додаткових внесків на суму 38,564 млрд грн.

Про це банк повідомив у системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передає FinClub

Номінальна вартість однієї акції – 280 грн, а ринкова – 0,168 грн.

Приватбанк повідомив Мінфін про потребу в 38,5 млрд грн ще в травні, але Мінфін затягував докапіталізацію. 23 червня Кабмін прийняв постанову про докапіталізацію Приватбанку на 38,5 млрд грн, з яких спочатку 22,5 млрд грн повинні бути внесені в капітал.

В окремій заяві Мінфіну підкреслювалося, що «монетизація цих ОВДП не передбачена, тому додаткова капіталізація не вплине на валютний ринок і рівень інфляції».

Наразі розслідуванням декількох справ, пов'язаних з Приватбанком, займаються Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, ГПУ протягом останніх тижнів активно допитує членів кредитного комітету Приватбанку.

«Готуються підозри. Також ГПУ вивчає документи і допитує ряд працівників Нацбанку, які мали контролювати процеси в Приватбанку», – додав Луценко.

Раніше стало відомо про звернення Шлапака на ім’я генпрокурора. У його зверненні було зазначено, що колишнє керівництво Приватбанку перед націоналізацією проводило незаконні операції з пов’язаними з банком особами, що призвело до заподіяння державі збитків в особливо великих розмірах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло