Sky Mall невдовзі продадуть

Sky Mall невдовзі продадуть

Банк «Південний» має намір продати ТРЦ, який перейшов у його власність в рахунок погашення заборгованості

Банк «Південний» (Одеса) має намір продати один з найбільших столичних ТРЦ Sky Mall, який перейшов у власність фінустанови в рахунок погашення заборгованості.

Про це повідомила глава правління банку Алла Ванецьянц в інтерв'ю тижневику «Бізнес», передає «Інтерфакс».

«Всі застави, які переходять після звернення стягнення у власність банку, в подальшому реалізуються. І Sky Mall не буде винятком. Плануємо його продати», – сказала вона.

Ванецьянц зазначила, що банк був змушений почати процес звернення стягнення в результаті загострення конфлікту між власниками ТРЦ, тиску на банк як власника заставної іпотеки і спроби оскаржити договір застави в суд.

«Банк підтвердив законність і обґрунтованість своїх дій, беручи участь у численних перевірках різних контролюючих органів і аудиторів», – стверджує глава правління.

Зазначається, що суперечка компаній Stockman Interhold S.A. (Британські Віргінські острови) і Arricano Real Estate Plc (Кіпр) про право власності на київський ТРЦ Sky Mall триває більше п'яти років в різних юрисдикціях.

У травні 2016-го Arricano заявила про виграш цієї суперечки за рішенням суду Лондона, проте не змогла відновити фактичний контроль над об'єктом, який з 2014 року, згідно з реєстраційними даними, перебуває у власності банку «Південний».

Площа двох діючих черг ТРЦ Sky Mall складає 88 000 кв. м. Генеральний директор ТРЦ Юлія Ванченко на початку травня цього року повідомила, що повномасштабний початок будівництва третьої черги Sky Mall заплановано на осінь 2017 року. За її словами, загальна площа нового триповерхового об'єкту складе 71 000 кв. м.

Банк «Південний» заснований в 1993 році. Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2017 року Юрію Родину, батькові Алли Ванецьянц, безпосередньо належало 18,7062% акцій, опосередковано – 19,4969%, Аллі Ванецьянц – відповідно 11,2371% і 13,8859%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2017 року за розміром загальних активів (20,228 млрд грн) фінустанова займала 14-е місце серед 90 діючих банків.

Нагадаємо, Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) банку «Південний» на рівні «CCC» і рейтинг стійкості «ccc» та відкликало рейтинги банку з комерційних причин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті