Макрон пропонує зменшити кількість депутатів у французькому парламенті

Макрон пропонує зменшити кількість депутатів у французькому парламенті

Майже тисячу обранців із верхньої та нижньої палат пропонується скоротити на третину

Макрон пропонує зменшити кількість депутатів у французькому парламенті
Фото twitter.com/EmmanuelMacron

Президент Франції Еммануель Макрон хоче знизити кількість місць у парламенті – це, на його думку, дозволить органу працювати ефективніше. Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Я маю намір запропонувати знизити кількість місць на третину», – сказав він, виступаючи в понеділок перед членам парламенту.

Кількість членів парламенту Макрон пропонує зменшити як у його нижній, так і у верхній палаті, вважаючи, що це позитивно вплине на загальну якість парламентської роботи.

Президент пояснив, що в такому випадку депутатів «буде менше, але ресурси для роботи кращі».

«Ми маємо діяти швидко, темпи розроблення законів мають відповідати потребам суспільства», – зазначив Макрон, посилаючись на авторські права в інтернеті та питання безпеки як області, де необхідні швидкі законодавчі рішення.

Парламент Франції складається з Сенату, Верхньої палати, яка налічує у своєму складі 348 обранця, та Національної Асамблеї, Нижньої палати, до якої входить 577 депутатів.

Крім того, глава держави має намір домогтися того, щоб частина депутатів парламенту обиралася за пропорційною системою.

«Частково пропорційна система дозволить домогтися того, щоб усі важливі для суспільства проблеми були відображені в складі парламенту. І з цією ж метою ми обмежимо кількість депутатських мандатів», – сказав французький президент.

Якщо парламент протягом року не проголосує за ці реформи – Макрон пропонує провести референдум, в якому, за його словами, особисто візьме участь.

Нагадаємо, партія президента Еммануеля Макрона «Вперед!» спільно з партнерами по коаліції – партією «Демократичний рух» – отримала абсолютну більшість у парламенті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті