Макрон хоче скасувати у Франції режим надзвичайного стану

Макрон хоче скасувати у Франції режим надзвичайного стану

Це відбудеться восени, після вдосконалення антитерористичного законодавства

Макрон хоче скасувати у Франції режим надзвичайного стану
фото elysee.fr

У своєму виступі перед парламентом 3 липня президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що режим надзвичайного стану у Франції буде відмінено восени, хоча й не вказав конкретної дати. Про це повідомляє CNN.

Надзвичайний стан в країні продовжувався 5 разів після того, як його було введено після теракту в Парижі в листопаді 2015 року, в результаті якого загинуло 130 осіб. Швидше за все, його продовжать ще раз, коли поточний термін закінчиться в середині липня.

Очікується, що Макрон до того часу прийме нове законодавство про тероризм, незважаючи на те, що його критикують такі групи, як Amnesty International.

Нове законодавство дозволить французькій владі закривати на термін до шести місяців культові споруди, які, як вважається, сприяють екстремізму.

Воно також надасть більше повноважень місцевій владі, коли для певних дій, пов’язаних із безпекою людей, не потрібно буде мати судових дозволів.

Як повідомлялося, Макрон пропонує зменшити кількість депутатів у французькому парламенті на третину, пропорційно у верхній та нижній палатах.

Нагадаємо, французька поліція попередила замах на Макрона. Радикально налаштований чоловік збирався убити президента в День взяття Бастилії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло