Коломойський з Боголюбовим подали позови до ПриватБанку на 8,9 млрд грн

Коломойський з Боголюбовим подали позови до ПриватБанку на 8,9 млрд грн

Кількість поданих до банку позовів складає 2902 на суму 20,185 млрд грн

Компанії, пов'язані з екс-власниками ПриватБанку подали до фінустанови 92 позови на 8,913 млрд грн.

Про це передає Інтерфакс

В цілому кількість поданих до банку позовів складає 2902 на суму 20,185 млрд грн.

За даними голови правління ПриватБанку Олександра Шлапака, фінустанова, в свою чергу, подала в суди позови на суму 23,8 млрд грн.

Нагадаємо, що Печерський райсуд розглядав позов Ігоря Коломойського до НБУ та ПриватБанку щодо розірвання договору поруки. Склад суду по цій справі було призначено 9 червня.

Нагадаємо, у травні глава НБУ Гонтарева заявляла, що ПриватБанк хоче погасити борг перед НБУ по рефінансуванню на 13,8 млрд грн, але НБУ проти цього, оскільки це може призвести до втрати застави активів, які належать Ігорю Коломойському, а також до втрати його персональних гарантій.

Гонтарева уточнила, що відмова від такого погашення рефінансування, виданого банку ще до його націоналізації в кінці 2016 року, прописаний в меморандумі з Міжнародним валютним фондом.

Вона також підкреслила, що центробанк видавав це рефінансування до націоналізації банку тільки під реальні активи і під персональну гарантію Коломойського, тоді як в забезпечення корпоративного портфеля кредитів, виданих самих банком, таких реальних активів немає.

За даними, представленими на веб-сайті НБУ, ПриватБанку в 2014 році були надані стабілізаційні кредити на 19,9 млрд грн. Забезпеченням під вказане рефінансування виступали майнові комплекси, іпотека нерухомості, іпотека землі, майнові права за кредитними угодами, повітряні судна. У 2015 році банку НБУ видав банку стабілізаційні кредити на 9,7 млрд грн. Забезпеченням під вказане рефінансування виступали: порука, застава, майнові комплекси та повітряні судна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло