За півроку «Нафтогаз» сплатив до держбюджету 68 млрд грн

За півроку «Нафтогаз» сплатив до держбюджету 68 млрд грн

Надходження від «Нафтогазу» склали понад 17% загальних доходів держбюджету за І півріччя 2017-го

За півроку 	«Нафтогаз» сплатив до держбюджету 68 млрд грн
Фото УНIАН

Згідно з оперативними даними на 4 липня, за перші півроку 2017-го «Нафтогаз» сплатив до держбюджету 67,5 млрд грн податків та дивідендів. Ця сума майже дорівнює сумам, сплаченим групою до державного бюджету за весь 2016 рік (74 млрд грн).

Надходження від «Нафтогазу» склали більше 17% загальних доходів держбюджету за І півріччя 2017 року. Цих платежів більш ніж достатньою для фінансування державою системи субсидій для захищених споживачів газу, підкреслює прес-служба НАК.

У І півріччі 2017-го зобов’язання держбюджету перед постачальниками газу та тепла, виробленого з газу, за нарахованими субсидіями, включно з обсягами, непрофінансованими у 2016 році, склали 49,2 млрд грн, з яких профінансовано 29,5 млрд грн. Непрофінансований залишок складає 19,7 млрд грн, що призводить до зростання заборгованості постачальників за поставлений «Нафтогазом» газ.

Нагадаємо, наприкінці травня «Нафтогаз України» доручив «Київтрансгазу» частково обмежити поставки газу «Київенерго» (ТЕЦ-6), що входить у структуру компанії Ріната Ахметова «ДТЕК». Припинення газопостачання на столичну ТЕЦ-6, яке забезпечує влітку гарячою водою масиви Оболонь, Троєщину, Райдужний, Лісовий і Воскресенський, призвело й до виникнення дефіциту в енергосистемі. 

«Нафтогаз України» назвав «Київенерго» найбільшим боржником перед «Укртрансгазом» за послуги транспортування природного газу. Борг компанії дорівнює сумі боргів всіх підприємств теплогенерації України. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло