США дозволили пасажирам з Дубая та Стамбулу провозити в салонах літаків ноутбуки

США дозволили пасажирам з Дубая та Стамбулу провозити в салонах літаків ноутбуки

Для цього авіакомпанії змусили ввести додаткові заходи безпеки

США дозволили пасажирам з Дубая та Стамбулу провозити в салонах літаків ноутбуки
фото Raul Pacheco-Vega/flickr

Авіакомпанії Emirates і Turkish Airlines заявили, що США зняли заборону на перевезення в салонах літаків ноутбуків та інших електронних пристроїв на рейсах з Дубая і Стамбула. Це стало можливим після того, як влада ввела нові заходи безпеки в головних аеропортах країн.

Про це повідомляє Financial Times.

Дві авіакомпанії заявили в окремих заявах, що заборону було знято в середу.

Однак Адміністрація з транспортної безпеки США (TSA) спростувала ці заяви, оголосивши, що в середу експерти з безпеки відвідали трьох перевізників, в тому числі Emirates і Turkish Airlines, для перевірки того, наскільки вони адекватно підвищили свої заходи безпеки.

«Emirates, Turkish Airlines і Qatar Airways почали процес зняття заборони на перевезення персональних гаджетів, попередивши TSA, що готові виконати розширені заходи безпеки», – сказав Майк Інгленд, представник TSA.

«TSA планує відвідати кожну з компаній сьогодні, щоб перевірити, що заходи були виконані правильно і повною мірою», – зазначив він.

Однак пасажири Turkish Airlines, які прилетіли в Нью-Йоркський аеропорт JFK зі Стамбула в середу, вже провезли з собою свої гаджети, йдеться в заяві турецької авіакомпанії.

Як повідомлялося, США в березні заборонили пасажирам перевозити пристрої, більші за мобільний телефон, в салоні літака на рейсах США з 10 аеропортів у 8 мусульманських країн. Це рішення було викликано побоюваннями, що джихадистські групи, такі як ІДІЛ, планують використовувати електронні пристрої, щоб пронести вибухівку в пасажирські літаки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті