У «Північному потоці-2» протестують проти спроб американців експортувати газ в Європу

У «Північному потоці-2» протестують проти спроб американців експортувати газ в Європу

Ще однією серйозною перешкодою вважають «Нафтогаз», який найняв американського професора юриспуденції для захисту своїх прав

У «Північному потоці-2» протестують проти спроб американців експортувати газ в Європу
карта: Громадське

Газопровід «Північний потік-2» не є заміною будь-якого іншого транспортного маршруту і не чинить перешкод для застосування санкцій до європейських енергетичних компаній. Про це заявив начальник відділу комунікацій та урядових зв'язків «Північого потоку-2» Ульріх Ліссек у середу, передає Financial Times.

Внутрішнє виробництво енергії в ЄС швидко скорочується, в той час як споживання газу залишиться на тому ж рівні, принаймні, в середньостроковій перспективі, йдеться в заяві.

В компанії заявляють, що Nord Stream-2, який з'єднає європейських споживачів з газовими родовищами на півночі Росії, допоможе покрити дефіцит імпорту газу.

Ульріх Ліссек запевняє, що інтереси 5 великих компаній, які спільно фінансують Nord Stream 2, носять суто комерційний характер. Проект уже інвестував 4 млрд євро в робочі місця для європейців, зазначив він.

З іншого боку, 9 червня міністр енергетики США Рік Перрі прямо заявив, що США мають намір стати «домінуючою енергетичною силою». Прихильники законопроекту про санкції в Сенаті США чітко заявили, що він спрямований на просування американської промисловості.

В «Північному потоці-2» вважають, що на європейському ринку, достатньо диверсифікованому, в американців будуть слабкі позиції.

Ліссек називає енергетичну ініціативу США «атакою на європейські інтереси», і звинувачує їх та деякі європейські країни у тому, що вони захищають свої комерційні інтереси, використовуючи політичні аргументи.

У прес-релізі згадується «Нафтогаз України» як найбільш затятий противник «Північного потоку-2», який найняв професора з енергетичного права Алана Райлі захищати свої інтереси.

Довідково: Алан Райлі – старший науковий співробітник Глобального енергетичного центру Атлантичної ради, професор юриспруденції.

Займається проблемами зловживання домінуванням, ціноутворенням і справами про злиття, що стосуються стратегічних проблем на глобальному і європейському енергетичних ринках, зокрема висвітлює розслідування Європейського союзу в справі «Газпрому». Постійний оглядач з питань конкуренції та енергетичного права в Wall Street Journal, New York Times і Financial Times.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло