У «Північному потоці-2» протестують проти спроб американців експортувати газ в Європу
Ще однією серйозною перешкодою вважають «Нафтогаз», який найняв американського професора юриспуденції для захисту своїх прав

Газопровід «Північний потік-2» не є заміною будь-якого іншого транспортного маршруту і не чинить перешкод для застосування санкцій до європейських енергетичних компаній. Про це заявив начальник відділу комунікацій та урядових зв'язків «Північого потоку-2» Ульріх Ліссек у середу, передає Financial Times.
Внутрішнє виробництво енергії в ЄС швидко скорочується, в той час як споживання газу залишиться на тому ж рівні, принаймні, в середньостроковій перспективі, йдеться в заяві.
В компанії заявляють, що Nord Stream-2, який з'єднає європейських споживачів з газовими родовищами на півночі Росії, допоможе покрити дефіцит імпорту газу.
Ульріх Ліссек запевняє, що інтереси 5 великих компаній, які спільно фінансують Nord Stream 2, носять суто комерційний характер. Проект уже інвестував 4 млрд євро в робочі місця для європейців, зазначив він.
З іншого боку, 9 червня міністр енергетики США Рік Перрі прямо заявив, що США мають намір стати «домінуючою енергетичною силою». Прихильники законопроекту про санкції в Сенаті США чітко заявили, що він спрямований на просування американської промисловості.
В «Північному потоці-2» вважають, що на європейському ринку, достатньо диверсифікованому, в американців будуть слабкі позиції.
Ліссек називає енергетичну ініціативу США «атакою на європейські інтереси», і звинувачує їх та деякі європейські країни у тому, що вони захищають свої комерційні інтереси, використовуючи політичні аргументи.
У прес-релізі згадується «Нафтогаз України» як найбільш затятий противник «Північного потоку-2», який найняв професора з енергетичного права Алана Райлі захищати свої інтереси.
Довідково: Алан Райлі – старший науковий співробітник Глобального енергетичного центру Атлантичної ради, професор юриспруденції.
Займається проблемами зловживання домінуванням, ціноутворенням і справами про злиття, що стосуються стратегічних проблем на глобальному і європейському енергетичних ринках, зокрема висвітлює розслідування Європейського союзу в справі «Газпрому». Постійний оглядач з питань конкуренції та енергетичного права в Wall Street Journal, New York Times і Financial Times.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].