Автори вірусу Petya.А вимагають $ 256 000

Автори вірусу Petya.А вимагають $ 256 000

Це була перша спроба контакту з боку хакерів

Хакер або група хакерів, що стоїть за вірусом Petya, вперше з моменту атаки почали діяти. Першими їх діяльність помітили в Motherboard. Невідомі спустошили біткоін-гаманець, де до цього часу набралося $ 10 000 (спочатку вірус вимагав за розшифровку файлів по $ 300, але ті, хто заплатили, ключів не отримали). Сума була переведена на інший гаманець.

Про це повідомляє ain.

За деякий час ця ж група перевела дрібні суми на гаманці сайтів Pastebin і DeepPaste – ці сайти часто використовуються хакерами для оголошень, оскільки той же DeepPaste, наприклад, доступний тільки через Tor.

Потім невідомий, який виступає від імені авторів вірусу, запостив звернення до всіх постраждалих, в якому вимагає за розшифровку файлів (але не завантажувальних дисків) по 100 біткоінів. На момент написання по курсу 100 біткоінів коштували приблизно $ 256 000. В повідомленні не вказано гаманець, але є посилання на чат в даркнета, де користувачі можуть з хакером (або хакерами) зв'язатися.

Motherboard зв'язався у чатрумі з одним з нібито авторів Petya, і цитує його слова, за якими сума така висока, оскільки ключ підійде для «розшифровки всіх комп'ютерів». Потім журналісту Motherboard запропонували розшифрувати один файл у якості тесту. Видання передало хакерам один із зашифрованих файлів, але на момент написання новини відповіді не отримало.

Французький експерт з інфобезпеки, глава Comae Technologies Метт Суіш вважає, що хакери просто «тролять журналістів». На його думку, вони просто хочуть заплутати громадськість, переконавши всіх, що Petya.А – все ж вірус-шифрувальник, а не вірус-вайпер (чия мета – знищити інформацію). Сам експерт впевнений в зворотньому.

Нагадаємо, що СБУ заявила, що атака, що відбулась 27 червня 2017 року на державні установи, об’єкти, фінансового, енергетичного транспортного сектору, а також приватні підприємства мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.

У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry

Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті