Відновлено експорт м’яса птиці до Саудівської Аравії

Відновлено експорт м’яса птиці до Саудівської Аравії

В середині травня з України було знято заборону на експорт птиці Євросоюзом

Саудівська Аравія зняла обмеження на ввезення м'яса птиці з України після тимчасового введення через пташиний грип.

Про це йдеться в повідомленні Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Держслужба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів отримала повідомлення від Посольства Королівства Саудівська Аравія (КСА) в Україні щодо скасування тимчасової заборони при імпорті окремої продукції в КСА.

Саудівська організація продовольства і медикаментів ухвалила рішення про скасування заборони на імпорт м’яса птиці, яйця, продуктів птахівництва та похідних продуктів із України.

Слід відзначити, що товарообіг між країнами 2015 року становив $473 млн (зернові злаки – $403 млн, масло – $61,5 млн i інша продукція). Незважаючи на те, що Україна не імпортувала товарів з Саудівської Аравії, товарообіг забезпечується тільки за рахунок експорту. За 5 місяців 2016 року експорт склав $53,1 млн.

Підставою для ухвалення зазначеного рішення став звіт, надісланий до Міжнародного епізоотичного бюро (ОІЕ) від 14 травня 2017 року щодо відсутності на території України високопатогенного грипу птиці. У грудні 2016 року ветеринари зафіксували загибель різних видів птиці від цього захворювання в особистих господарствах в селі Новоолександрівка Каланчацького району. У держспоживчій службі найбільш реальною причиною виникнення захворювання називали переліт диких птахів.

Реакція Євросоюзу не змусила себе довго чекати. Держспоживча служба заявила про введення Євросоюзом заборони на експорт українського м'яса птиці і продуктів його переробки, пізніше – Ірак, Арабські Емірати, африканські країни.

Інші країни, до яких також було заборонено імпорт української курятини, не були настільки істотними імпортерами. Зокрема, в Йорданію в минулому році було відвантажено продукції на $7,1 млн, в Ємен – $ 1 млн, Катар – $ 0,5 млн. У Китай вітчизняна курятина не поставлялася.

Нагадаємо, раніше Ірак зняв заборону на експорт м'яса птиці з України.

ГФС відзначає, що Україна була найбільшим експортером курятини до Іраку в 2016 році. У цю країну було продано м'яса на $78,4 млн (26,79% від загального обсягу експорту).

Україна входить в першу 10-ку країн, у співпраці з якими Саудівська Аравія планує реалізовувати ініціативу Короля Абдалли щодо інвестування в аграрний сектор зарубіжних країн.Ринок харчових продуктів арабських країн Перської затоки імпортозалежності в середньому на 90%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло