Мінфін розкритикував законопроект про освіту

Мінфін розкритикував законопроект про освіту

Реалізацію цього законопроекту можна забезпечити лише шляхом скорочення більше половини педагогічних і науково-педагогічних працівників

Мінфін розглянув новий проект закону України «Про освіту» у частині фінансово-економічного обґрунтування та повідомив, що в цілому підтримує реформу освіти як одну з пріоритетних напрямків діяльності уряду.

Водночас міністр фінансів Олександр Данилюк прокоментував законопроект та вказав на його недоліки. За його словами, підготовлений до прийняття законопроект фінансово не забезпечений.

«Потрібно враховувати можливості держбюджету та можливості економіки. Прийняття законопроекту в такій редакції – це черговий популістський крок, бо навіщо приймати закони, які в подальшому не буде можливості профінансувати?» – риторично запитав міністр.

У запропонованій редакції законопроекту, як підкреслюється у повідомленні Мінфіну, лише на встановлення мінімального окладу вчителя на рівні чотирьох прожиткових мінімумів протягом п’яти років необхідно додатково більше 160 млрд грн.

Також фінансово не забезпечені створення нового центрального органу виконавчої влади – Державної служби якості освіти та її територіальних органів, Національного агентства кваліфікації, проведення сертифікації вчителів тощо.

На думку аналітиків міністерства, реалізацію цього законопроекту можна забезпечити лише шляхом скорочення більше половини педагогічних і науково-педагогічних працівників, скороченням витрат на обороноздатність країни або суттєвим збільшенням дефіциту держбюджету та зростанням державного боргу, що є неприпустимими заходами.

За словами заступника міністра фінансів Сергія Марченка, всі видатки мають бути підтверджені доходами. І у ситуації із новим законопроектом про освіту слід рухатись поступово до кінцевої мети, виходячи з наявних можливостей.

«Держбюджет не гумовий, щоб враховувати всі побажання. Державна політика має бути збалансованою, і реформи, розпочаті в одній сфері, мають стати стимулом і важелем для їх здійснення в інших», – резюмував Сергій Марченко.

Прес-служба відомства нагадала, що у 2016 році Мінфін ініціював низку змін в частині фінансового забезпечення сфери освіти, які були підтримані урядом та парламентом. Йшлося про значне збільшення загальних видатків на освіту, удосконалення системи фінансування стипендій, посилення середньої та профільної освіти, збільшення автономії ВНЗ, підвищення на 50% заробітної плати вчителям.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло