«Укргазвидобування» за півроку збільшила видобуток газу на 171 млн кубометрів

«Укргазвидобування» за півроку збільшила видобуток газу на 171 млн кубометрів

Це вдвічі перевищує обсяг нарощування видобутку за весь минулий рік

«Укргазвидобування» за півроку збільшила видобуток газу на 171 млн кубометрів
Фото RoyalDutchShell

«Укргазвидобування» за січень-червень 2017 року видобула 7 479 млн куб. м природного газу, що на 170,6 млн куб. м перевищує показники аналогічного періоду 2016 року.

Про це повідомляється на сайті держкомпанії.

Відмічається, зокрема, що у червні 2017-го видобули 1 253,55 млн кубометрів природного газу – це на 5,4% перевищує показник червня 2016 року.

Порівняно з першим півріччям 2016-го, обсяги буріння за шість місяців 2017 року збільшилися на 30% − до 117 330 м.

«Укргазвидобування» за півроку збільшила видобуток газу на 171 млн кубометрів
Iлюстрацiя ugv.com.ua

У повідомленні компанії окремо наголошується на необхідності ліквідувати політичне втручання у роботу підприємств нафтогазового комплексу.

Як зазначається, за останні два роки «Укргазвидобування» не отримала жодного погодження спецдозволів на користування надрами від Полтавської облради. А Полтавська область – це один з ключових газовидобувних регіонів України.

За підрахунками експертів «Укргазвидобування», розробка газових родовищ за дозволами, які наразі заблоковані Полтавською облрадою, дозволила б додатково отримати до місцевого бюджету у 2018 році – близько 100 млн грн, у 2019-му – близько 300 млн грн, у 2020-му – понад 600 млн грн.

Нагадаємо, на початку липня Кабінет міністрів дозволив продовжувати терміном до одного року дію спецдозволів на користування надрами компаніям, які мають заборгованість з оплати рентних платежів. Це вкрай необхідно, коли відсутня можливість отримання побутовими споживачами природного газу з інших родовищ. 

Відповідні зміни внесені до постанови №615 від 30 травня 2011 року, якою затверджено порядок надання спецдозволів на користування надрами.

Це сталося невдовзі після того, як «Укрнафта» протягом червня зупинила видобуток на Південно-Панасівському, Анастасіївському, Рибальському, Артюхівскому і Коржівському родовищах у Сумській області через відмову Державної служби геології і надр продовжити спеціальні дозволи до погашення компанією боргів по оплаті рентних платежів. 

«Укрнафта» внаслідок цього знизила видобуток газу на 21,4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло