Ще два українських підприємства експортуватимуть в ЄС продукцію

Ще два українських підприємства експортуватимуть в ЄС продукцію

Наразі є 103 українські виробники харчової продукції, що експортують товар до ЄС

Право експорту на ринок Європейського Союзу 7 липня отримали «Ніжинський міський молокозавод» і ТОВ «Інтерфлот», що спеціалізуються на виробництві молока і молокопродуктів та риби і рибної продукції відповідно.

Про це повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства.

Наразі в країни ЄС мають право експорту 283 українські підприємства. Серед них 103 виробника харчових продуктів, в тому числі м'яса птиці, риби, меду, яєць, молока і молочних продуктів.

У Євросоюз також можуть експортувати 180 підприємств-виробників нехарчових продуктів тваринного походження, пухо-пір'яного сировини, шкур, кормів для непродуктивних тварин, субпродуктів нехарчових, племінного матеріалу, інших нехарчових продуктів тваринного походження.

 Для України основними торговими партнерами поки залишаються країни ЄС, на які припадає 37,1% експорту та 43,7% імпорту товарів, країни СНД – 16,6% експорту та 21,8% імпорту.

Нагадаємо, що 44 товарні позиції експортуються з України виключно до ЄС. Найбільше експортується казеїну ($5,9 млн ); срібла (включаючи срібло з покриттям із золота або платини), у необробленому або напівобробленому вигляді ($1,1 млн); моторних транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше ($386 100 ); пороху ($216 000); буксирів та судна-штовхачів ($163 400).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті