ЗМІ: Колишні ТОП-менеджери Приватбанку виїхали з країни

ЗМІ: Колишні ТОП-менеджери Приватбанку виїхали з країни

«Хто ж понесе реальну відповідальність за те, що сталося?»

Екс-топ-менеджери Приватбанку разом з членами його кредитного комітету давно покинули Україну, а 11 фігурантів «приватівської» справи оголошено в міжнародний розшук. Про йдеться у статті «Дзеркала тижня».

Є вірогідність того, що справа про доведення Приватбанку до неплатоспроможності може зайти у глухий кут. «І що за члени кредитного комітету ходять на допити в ГПУ, до речі, теж неясно, якщо всіх шістьох, за даними видання, екс-власник ПриватБанку вивіз із українських колоній у колонії британські. Хто ж понесе реальну відповідальність за те, що сталося?», – каже автор статті.

Нагадаємо, що проти колишніх власників Приватбанку порушено кримінальне провадження за доведення фінустанови до неплатоспроможності.

Генпрокуратурою вперше відкрито кримінальні справи за ст. 218 і 220 – доведення банку до неплатоспроможності.

Шлапак уточнив, що мова йде про кредити 36 компаніям сумою 133 млрд грн, які були видані у жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників банку, більше половини яких мали ставку 12-12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави.

Шлапак зазначив, що ставка за новими кредитами склала 10,5% річних, тоді як кредитний комітет банку затвердила ставку 34% річних, а банк залучав кошти Нацбанку України під 22%, у фізосіб – під 19%, у юридичних осіб – під 14, 2%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті