Гутерреш: ООН робитиме все необхідне для забезпечення територіальної цілісності України

Гутерреш: ООН робитиме все необхідне для забезпечення територіальної цілісності України

Гройсман та Гутерреш обговорили питання «варварської» російської агресії проти України

Гутерреш: ООН робитиме все необхідне для забезпечення територіальної цілісності України
Фото Shutterstock

До України із першим візитом приїхав генсек ООН Антоніу Гутерреш.

Очільник українського уряду Володимир Гройсман зустрівся з генсеком ООН для обговорення ряду важливих питань. Але основною темою стала агресія Росії проти України та бойові дії на сході країни.

Гройсман сказав: «В 21 столітті агресія Росії по відношенню до України має стати тим, навколо чого ми об’єднаємось і припинимо таку варварську агресію, яку маємо сьогодні по відношенню до України».

Також прем’єр-міністр України подякував за високий рівень гуманітарної допомоги ООН Україні та наголосив, що необхідність вирішення гуманітарних проблем спричинена Росією, яка розв’язала війну із демократичним світом і зокрема, з Україною.

Гройсман повідомив, що лише за останню добу від обстрілів постраждало 2 українських військових та нагадав про проблеми із дотриманнями прав людей у анексованому  Криму та про 1мільйон 700 тисяч тимчасово переміщених осіб, які були змушені розпочинати нове життя через бойові дії на Сході.

Генсек ООН висловив солідарність з українським народом та повідомив, що маючи обмежені повноваження, «я буду робити все, що зможу для того, щоб забезпечувати підтримку миру та процвітання українського народу, незалежності та територіальної цілісності».

Гутерреш закликав до повного припинення бойових дій, особливо в контексті останніх домовленостей та запевнив, що Україна може розраховувати на підтримку ООН. Гутерреш повідомив, що організація готова продовжувати надавати гуманітарну допомогу, підтримувати переселенців та сприяти проведенню реформ в Україні. Зокрема, він повідомив, що слідкував за Лондонською конференцією та готовий підвищити співпрацю ООН з українським урядом у втіленні його амбітної програми реформування. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті