G20 починають обмін податковою інформацією з вересня 2017 року

G20 починають обмін податковою інформацією з вересня 2017 року

Наразі ФНС укладає угоди з іншими країнами

Країни G20 готуються почати автоматичний обмін податковою інформацією з вересня поточного року.

Про це йдеться в комюніке саміту «двадцятки», що пройшов у Гамбурзі під головуванням Німеччини, передає 1prime.

«У вересні 2017 року ми чекаємо першого автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунках на основі єдиного стандарту звітності ОЕСР», – йдеться документі.

Лідери глав G20 підтвердили свою прихильність виконання плану з протидії розмивання податкової бази та висновку прибутку з-під оподаткування (BEPS) і закликали всі юрисдикції приєднатися до його реалізації.

Наразі до плану BEPS приєдналося понад 100 країн, в тому числі і Росія. Однак податкові органи Росії братимуть участь у автоматичному обміні інформацією про активи платників податків з 2018 року. У даний час федеральна податкова служба укладає двосторонні угоди з іншими країнами, а також підписала відповідну багатосторонню конвенцію, яку мають ратифікувати парламенту.

У комюніке закликали всі відповідні юрисдикції почати обмін інформацією не пізніше вересня 2018 року. G20 високо оцінює прогрес юрисдикцій у досягненні задовільного рівня реалізації узгоджених міжнародних стандартів по податковій прозорості та чекає від ОЕСР до наступного саміту оновлений перелік, що відображає подальше просування юрисдикцій в даному напрямку.

При цьому учасники саміту обіцяли продовжувати надавати підтримку країнам, що розвиваються в нарощуванні їх податкового потенціалу.

Нагадаємо, що 7–8 липня в Гамбурзі пройшов один з найбільш довгоочікуваних самітів G20 за останні декілька років. Перші підсумки демонструють, що скептики рано ховають «двадцятку», яка все ще залишається одним з основних дієвих форматів. І сам факт, що саме він став майданчиком для проведення зустрічі між президентом США Дональдом Трампом і президентом РФ Володимиром Путіним, це підтверджує.

У рамках саміту було узгоджено головами Німеччини, Франції та Росії, що важливо припинити вогонь на Донбасі, згідно мінським угодами.

Найбільше світову спільноту тривожила зустріч лідерів США та Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна. Очікувалось, що зустріч триватиме 35-40 хвилин, а насправді затягнулась на майже дві з половиною години. Світ завмер в очікуванні результатів доленосної зустрічі, адже розмова відбувалась за зачиненими дверми та у присутності лише президентів, секретаря Держдепартаменту США Рекса Тіллерсона та голови МЗС Росії Сергія Лаврова.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло