«Укрзалізниця» переплатить «Трейд Коммодити» 58 млн грн за дизпаливо

«Укрзалізниця» переплатить «Трейд Коммодити» 58 млн грн за дизпаливо

У контракті не бралося до уваги те, що ціни на нафтопродукти можуть впасти

«Укрзалізниця» 3 березня 2017 року підписала контракт з ТОВ «Трейд Коммодити» на поставку 50 тис. т дизпалива за ціною 22 287 грн / т. Про це пише OilNews з посиланням на свої джерела в «Укрзалізниці».

При цьому на момент підписання договору ціна на дізтопліко була на 703 грн / т (3%) нижче середньоринкових цін, однак у зв'язку з падінням світових цін на нафту і нафтопродукти оптові ціни в Україні на початку липня впали до 20 300 грн / т, а реальні угоди відбувалися по 19 900-20 000 грн / т.

Станом на 6 липня середні оптові ціни склали 21 120 грн / т. Таким чином, при виконанні контракту в поточних цінах залізниця переплатить більше 58 млн грн.

На даний момент компанія вже почала видавати рознарядки на поставку дизельного палива в рамках контракту. «Запасів не залишилося, почали видавати рознарядки «Трейд Коммодити», – повідомив співрозмовник OilNews.

В середині червня 2017 року експерти «Консалтингової групи А-95» звернули увагу керівництва Центру забезпечення виробництва (ЦОП) на чолі з Віталієм Цвігун на необхідність термінового перегляду контракту з «Трейд Коммодити» в зв'язку з падінням цін на дизельне паливо. В той момент зниження цін до ринкового рівня дозволило б заощадити державному перевізнику понад 110 млн грн.

Нагадаємо, «Трейд Коммодити» став активним учасником тендерів на початку 2016 року. Зараз компанія забезпечує більше половини поставок нафтопродуктів для Міноборони і «Укрзалізниці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло