Колишнього керівника «Оранти» повністю виправдано

Колишнього керівника «Оранти» повністю виправдано

Зняття звинувачень з Олени Болотової не означає закриття справи

Голосіївський районний суд Києва зняв з екс-керівника НАСК «Оранта» Олени Болотової звинувачення у нанесенні страховій компанії збитків на $ 10 млн, які виникли у результаті передачі її символів товарів і послуг до ТОВ «ІМГ Інтернешнл холдинг компані». Про це йдеться у рішенні суду від 3 липня.

Про це повідомляє FINCLUB.net.

Районний суд Києва не визнав провини екс-керівника «Оранти», нинішнього заступника голови правління ВіЕс Банку Олени Болотової у багатомільйонних втратах страховика. Хоча саме Болтова підписувала спірні документи по передачі прав на торгівельну марку та торгових знаків «Оранта» компанії «ІМГ Інтернешнл холдинг компані». Юристи вважають складним процес залучення глави до відповідальності за виконання колегіального рішення.

«ІМГ Інтернешнл холдинг компані» зареєструвало товарний знак НАСК «Оранта», а також слоган «Оранта охороняє Україну» у жовтні 2008 року. Після цього їй за договором були передані права на товарний знак і слоган страхової компанії. «На момент підписання зазначених договорів президентом «ІМГ Інтернешнл холдинг компані  і головою наглядової ради HACK «Оранта» був Олег Спілка, про це вказується в судових матеріалах.

Олена Болотова звинувачувалася в тому, що «у невстановлений досудовим розслідуванням час організувала проведення засідання правління HACK «Оранта», на якому членами правління було прийнято рішення про передачу виключних майнових прав на знаки для товарів і послуг суспільству «ІМГ Інтернешнл холдинг компані», підконтрольне членам наглядової ради HACK «Оранта», про винагороду в сумі 5,99 млн грн ».

Після цього «Оранта» розпочала орендувати в компанії права на користування торговими марками за велику суму. Як встановила Державна фінансова інспекція в Києві, «Оранта» зазнала збитків на суму 64,55 млн грн.

Дії менеджменту кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 КК – службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через недобросовісне ставлення до них, що призвело до тяжких наслідків. Відповідальність за цією статтею – позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та штрафом від 4 250  до 12 750 грн.

У суді Олена Болотова пояснила, що у березні 2008 року акціонерами було прийнято рішення створити холдингову компанію. З ініціативи засновників «Оранти» влітку 2008-го на розгляд правління був винесено питання про передачу торгових марок «ІМГ Інтернешнл холдинг компані». «Проекти договорів разрабативали юристи ТОВ, бухгалтера, проводилися узгодження. У рішенні правління, яке вона обов'язково повинна виконувати, зазначено, що договір вступає в силу, коли він буде узгоджений наглядової ради. Надалі рішення правління про передачу торгових марок, в яких йде мова в обвинувальному акті, було узгоджено з членами наглядової ради », – йдеться в рішенні суду.

Суд констатував, що сторона звинувачення не надала достатніх і переконливих доказів того, які саме дії або бездіяльність Олени Болотової свідчать про службову недбалість. І хоча збитки понесла «Оранта», вона не була визнана потерпілою стороною: в матеріалах справи міститься лише позовну заяву БТА Банку, Який є великим акціонером страховика і хотів би Стягнути з винної сторони понесені страховиком збиток.

Більш того, Олена Болотова акцентувала увагу на тому, що головою наглядової ради тоді був Олег Спілка, як і засновником «ІМГ Інтернешнл холдинг компані», а значить, рішення про продаж і подальшої оренди торгових марок брали він і інші члени наглядової ради.

Виправдання Олени Болотової не означає закриття справи. Колишні глава наглядової ради страхової компанії Олег Спілка і член наглядової ради Олександр Тимінський оголошені в міжнародний розшук. Слідче управління Головного управління Нацполіції в Києві підозрює їх у злочині, передбаченому ч. 5 ст. 191 КК (привласнення, витрат майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою). Санкція за цим звинуваченням – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У прокуратури є 30 днів на подачу апеляції. Теоретично апеляцію може подати і БТА Банк, щоб домогтися перегляду виправдувального вироку і збільшити свої шанси по стягненню збитків, понесених страховиком. «Остаточне рішення буде сприймати акціонер. А для цього потрібно детально вивчити матеріали кримінальної справи і рішення суду. Юристи повинні оцінити шанси на перемогу: чи зможуть вони НАДАТИ суду вагомий контраргументи », – говорить співрозмовник в юридичному ринку, знайоме з ситуацією. У юрфірме «Ільяшев і Партнери», яка представляє інтереси акціонерів «Оранти» – казахського БТА Банку – обіцяли ПРОКОММЕНТИРОВАТЬ це питання пізніше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло