Westinghouse отримала право відвантажувати ядерне паливо на два енергоблоки Запорізької АЕС

Westinghouse отримала право відвантажувати ядерне паливо на два енергоблоки Запорізької АЕС

Американська компанія в майбутньому може поставляти паливо на 13 реакторів

Державна інспекція ядерного регулювання України визнала можливим завантажити перші партії ядерного палива компанії Westinghouse в активні зони енергоблоків №1 і №4 Запорізької АЕС. Про це повідомляє прес-служба ДІЯРУ.

Україна з 2015 року почала використовувати американське паливо разом з російським., щоб диверсифікувати поставки ядерного палива на свої атомні станції. У планах Енергоатома, розширити співпрацю з американцями до 13 реакторів.

Ядерне паливо Westinghouse вже експлуатується на Південно-Українській АЕС змішані активні зони енергоблоків № 2, 3 і Запорізькій АЕС енергоблок 5, готується до завантаження в активну зону енергоблоку №3.

Використання двох постачальників паливо повинне допомогти уникнути монополії одного постачальника. Президент Енергоатому Олександр Недашковський пояснював, як компанія відбирає постачальників ядерного палива.

«Оголошується тендер, переможець отримує 80% замовлення, а 20% – той, хто програв, який не викидається, а буде дихати в спину. Через кілька років знову проводитися такий тендер», – пояснював він.

Раніше повідомлялось, що Білий дім розглядає можливість допомогти компанії-банкруту Westinghouse, яка належить до американської ядерної групи. В адміністрації Трампа бояться, що компанія може перейти під управління Росії чи Китаю, і таким чином це ослабить позиції Штатів на ядерному ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті