Гройсман: Україна втратила більше 16% ВВП через агресію РФ

Гройсман: Україна втратила більше 16% ВВП через агресію РФ

Більше 5% ВВП країна змушена витрачати на оборону через агресію з боку Росії

Через агресію Росії Україна втратила більше 16% ВВП і продовжує втрачати життя мирних громадян і військових, а продовження агресії не дозволяє швидко поліпшити якість життя громадян.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом в Києві, повідомляє УНІАН.

«Ми через російську агресію втратили більше 16% валового внутрішнього продукту (ВВП). Як наслідок – різко погіршилася якість життя людей. У 2016 році ми зупинили падіння і перейшли до економічного зростання, але зрозуміло, що агресія Російської Федерації є дуже негативним чинником для підвищення рівня життя людей. І найголовніше, що в результаті цієї агресії – жертви як серед мирних громадян, так і наших військових. На нашій території, території суверенної держави, в XXI столітті «, – сказав прем'єр.

При цьому Гройсман підкреслив, що Україна в умовах агресії змушена витрачати більше 5% ВВП на оборону країни.

У свою чергу, Столтенберг повідомив, що НАТО не визнає і ніколи не визнає незаконну анексію Криму, а також наполягає на виведенні російських сил зі сходу України.

«Ми не раз чітко заявляли, що Росія повинна вивести свої сили зі сходу України, припинити підтримувати бойовиків, а також припинити всі дії, спрямовані на дестабілізацію і ескалацію, зокрема, кібератаки та інші прояви гібридної війни», – сказав генсек НАТО.

За словами Столтенберга, НАТО вдячна Україні за підтримку і участь у миротворчих операціях, а також має намір надавати практичну підтримку країні.

Згідно з показниками ВВП за I квартал, опублікованими Держстатом, у січні-березні зростання реального ВВП сповільнилося до 2,5% у річному вимірі (попередня оцінка була 2,4% рік до року), а відносно попереднього кварталу його сезонно скоригований рівень знизився на 0,3%.

Нагадаємо, що парламентська асамблея ОБСЄ прийняла прийняла Мінську декларацію 2017 року з рекомендаціями національним урядам, парламентам і міжнародній спільноті з метою сприяння розробці політики в області політичних питань,безпеки, економіки, захисту навколишнього середовища та прав людини. Більше 50 парламентарів із 55 країн світу, що входять до ОБСЄ та декілька Партнерів зі співпраці взяли участь у п’ятиденній щорічній сесії в мінську під егідою «Укріплення взаємної довіри і співпраці в інтересах світу і процвітання в регіоні ОБСЄ». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло