Екс-керівніка «Оранти» можуть звинуватити повторно
Справу можуть перекваліфікувати на співучасть у розкраданні $10 млн
Олена Болотова, колишній гендиректор страхової компанії “Оранта”, рішенням Голосіївського районного суду від 3 липня була виправдана у службовому недбальстві. Але прокуратура може перекваліфікувати звинувачення на співучасть у розкраданні. Про це повідомляє FinClub з силкою на старшого партнера юрфірми Ільяшов і партнери Роман Марченко, який представляє інтереси акціонера СК – казахстанського БТА Банку.
«Я так розумію, що по Олені Болотовій слідство не зібрало достатнього обсягу доказів для пред'явлення їй співучасті в розкраданні. При цьому очевидно, що вона де-факто сприяла цьому розкраданню в інтересах третіх осіб» – заявляє Роман Марченко.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Виправдання Олени Болотової не означає закриття справи. Колишні глава наглядової ради страхової компанії Олег Спілка і член наглядової ради Олександр Тимінський оголошені в міжнародний розшук. Слідче управління Головного управління Нацполіції в Києві підозрює їх у злочині, передбаченому ч. 5 ст. 191 КК. Санкція за цим звинуваченням – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
“Логіка вироку зрозуміла: суд порахував, що якщо двом іншим учасникам організованої злочинної групи – Олександру Тимінський і Олегу Спілці – інкримінується розкрадання коштів, значить, дії інших співробітників Оранти, скоріше, потрібно розглядати як співучасть в розкраданні, а не просто як халатність”, – пояснює юрист.
Нагадаємо, Олена Болотова звинувачувалася в тому, що «у невстановлений досудовим розслідуванням час організувала проведення засідання правління HACK «Оранта», на якому членами правління було прийнято рішення про передачу виключних майнових прав на знаки для товарів і послуг суспільству «ІМГ Інтернешнл холдинг компані», підконтрольне членам наглядової ради HACK «Оранта», про винагороду в сумі 5,99 млн грн»
Після цього «Оранта» розпочала орендувати в компанії права на користування торговими марками за велику суму. Як встановила Державна фінансова інспекція в Києві, «Оранта» зазнала збитків на суму 64,55 млн грн.
Дії менеджменту кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 КК – службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через недобросовісне ставлення до них, що призвело до тяжких наслідків. Відповідальність за цією статтею – позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та штрафом від 4 250 до 12 750 грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.