Екс-керівніка «Оранти» можуть звинуватити повторно

Екс-керівніка «Оранти» можуть звинуватити повторно

Справу можуть перекваліфікувати на співучасть у розкраданні $10 млн

Олена Болотова, колишній гендиректор страхової компанії “Оранта”, рішенням Голосіївського районного суду від 3 липня була виправдана у службовому недбальстві. Але прокуратура може перекваліфікувати звинувачення на співучасть у розкраданні. Про це повідомляє FinClub з силкою на старшого партнера юрфірми Ільяшов і партнери Роман Марченко, який представляє інтереси акціонера СК – казахстанського БТА Банку.

«Я так розумію, що по Олені Болотовій слідство не зібрало достатнього обсягу доказів для пред'явлення їй співучасті в розкраданні. При цьому очевидно, що вона де-факто сприяла цьому розкраданню в інтересах третіх осіб» – заявляє Роман Марченко.

Виправдання Олени Болотової не означає закриття справи. Колишні глава наглядової ради страхової компанії Олег Спілка і член наглядової ради Олександр Тимінський оголошені в міжнародний розшук. Слідче управління Головного управління Нацполіції в Києві підозрює їх у злочині, передбаченому ч. 5 ст. 191 КК. Санкція за цим звинуваченням – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

“Логіка вироку зрозуміла: суд порахував, що якщо двом іншим учасникам організованої злочинної групи – Олександру Тимінський і Олегу Спілці – інкримінується розкрадання коштів, значить, дії інших співробітників Оранти, скоріше, потрібно розглядати як співучасть в розкраданні, а не просто як халатність”, – пояснює юрист.

Нагадаємо, Олена Болотова звинувачувалася в тому, що «у невстановлений досудовим розслідуванням час організувала проведення засідання правління HACK «Оранта», на якому членами правління було прийнято рішення про передачу виключних майнових прав на знаки для товарів і послуг суспільству «ІМГ Інтернешнл холдинг компані», підконтрольне членам наглядової ради HACK «Оранта», про винагороду в сумі 5,99 млн грн»

Після цього «Оранта» розпочала орендувати в компанії права на користування торговими марками за велику суму. Як встановила Державна фінансова інспекція в Києві, «Оранта» зазнала збитків на суму 64,55 млн грн.

Дії менеджменту кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 КК – службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через недобросовісне ставлення до них, що призвело до тяжких наслідків. Відповідальність за цією статтею – позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та штрафом від 4 250  до 12 750 грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло