Падіння триває: швейцарський франк упав до мінімуму

Падіння триває: швейцарський франк упав до мінімуму

Ослаблення франка грає на руку швейцарським експортерам

За рік курс швейцарського франка до євро впав до мінімального рівня, аналізують аналітики UBS AG і Nomura Holdings, передає Інтерфакс.

В ході торгів у вівторок франк пробив технічний рівень 1,1 франка за євро і до 14:08 МСК торгується на мінімальному рівні з червня 2016 року – 1,1038 франка за євро.

«Якщо інші країни світу будуть пропонувати більш високі ставки, а ЦБ Швейцарії буде в цьому відставати, інвестори природним чином будуть переносити свої кошти в інші активи, тому що швейцарські активи приносять нульовий або навіть негативний дохід», – наводить слова аналітика UBS Лефтеріс Фармакіса агентство Bloomberg. На його думку, франк може опуститися до 1,13 за євро до кінця року.

Експерти вважають, що якщо Швейцарії збереже вкрай м'яку грошово-кредитну політику, швейцарський франк може ще знизитися. Уже найближчим часом за прогнозами аналітиків Nomura франк знизиться до 1,11-1,12 за євро.

Ослаблення франка позитивно відбивається на прибутку швейцарських експортерів і позитивно сприймається керівництвом ЦБ країни, що дозволяє припустити, що змін в ДКП Швейцарії найближчим часом не передбачається.

Нагадаємо, сьогодні курси основних криптовалют продовжують падіння. Сьогодні ефір (ETH / USD) подешевшав на 20%, біткоіни – майже на 9%.

Раніше Mind публиковав аналіз валют СНД.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті