НБУ: у червні-2017 грошова маса зросла на 1,3%

НБУ: у червні-2017 грошова маса зросла на 1,3%

Кредитний портфель банків у гривні зріс на 1,8% порівняно з травнем

За підсумками червня 2017 року грошова маса зросла на 1,3% до 1103,1 млрд грн, що зумовлено збільшенням готівкових коштів в обігу поза банками (на 2,4% місяць до місяця) та залишків за депозитами у національній валюті (на 2,0% м/м).

Про це свідчать попередні дані Грошово-кредитної статистики за червень 2017 року, повідомляється у прес-релізі НБУ.

У червні порівняно з травнем зріс на 1,8% кредитний портфель банків у гривні. Порівняно з минулим місяцем залишки за кредитами, наданими корпоративному сектору у національній валюті, збільшилися на 1,9%, а домашнім господарствам – на 1,3%.

Бізнес і населення продовжували скорочувати заборгованість перед банками за кредитами в іноземній валюті, залишки за якими (у доларовому еквіваленті) скоротилися на 1,1% за підсумками місяця.

У результаті цього, а також курсової переоцінки через зміцнення курсу гривні по відношенню до долара, загальні залишки за кредитами, наданими банками корпоративному сектору та населенню, майже не змінилися за перший місяць літа.

Гривневий депозитний портфель банків у червні зріс на 2% порівняно з травнем, зокрема депозити бізнесу зросли на 0,8%, а вклади населення – на 3,3%. Також за місяць зросли залишки за депозитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) як корпоративного сектору, так і домашніх господарств (на 0,7% та 0,3% відповідно).

Надбанк констатує, що у червні продовжилося поступове здешевлення вартості кредитів, наданих корпоративному сектору. Також знижувалася вартість банківських депозитних продуктів для бізнесу. А от відсоткові ставки за депозитними продуктами для населення за підсумками червня лишилися майже без змін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло