Янукович буде скаржитися до Європейського суду з прав людини

Янукович буде скаржитися до Європейського суду з прав людини

Скаргу на Україну екс-президент подасть протягом місяця

Захист побіжного екс-президента Віктора Януковича буде скаржитися ЄСПЛ про порушення права на доступ до правосуддя і на захист. Про це повідомляє ТАСС.

«Після того, як всі інстанції відмовили нам у наших скаргах і вимогах залучити Януковича до участі в процесі, тобто всі кошти національного захисту були вичерпані, процес буде відбуватися безпосередньо в міжнародній інстанції», – заявив адвокат колишнього президента Віталій Сердюк.

Скарга до ЄСПЛ буде базуватися на тому, що суд не дозволив участь Януковича в процесі про державну зраду в порядку міжнародної правової допомоги (через Мін'юст РФ і Ростовський обласний суд), а також на відмові судді роз'яснити таке рішення.

Адвокат також додав, що скарга до ЄСПЛ «буде подана, не чекаючи рішення суду про держзраду, тому що рішення суду про початок заочної процедури, яким було фактично відмовлено Віктору Януковичу в участі в цій справі, вже є, остаточно вступило в силу і не підлягає оскарженню».

Нагадаємо, 12 липня, Оболонський райсуд Києва переніс розгляд по суті справи звинувачення Януковича у державній зраді на 3 серпня. Про це клопотав державний захисник екс-президента Віталій Мешечек, зсилаючись на необхідність додаткового часу для аналізу матеріалів справи.

6 липня Янукович заявив у відеозверненні, що відкликає своїх адвокатів із судового процесу щодо нього. Після клопотання сторони обвинувачення йому був наданий безкоштовний державний захисник Віталій Мешечек.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло