І Daimler теж: автовиробник продав мільйон авто із надмірними викидами

І Daimler теж: автовиробник продав мільйон авто із надмірними викидами

У авто були встановлені нейтралізуючі засоби, які маніпулювали рівнем викидів під час тестів

Німецького автовиробника Daimler звинувачують у продажу більші ніж мільйона автомобілів з надмірними викидами в Європі та США. Про це повідомляє Reuters із посиланням на газету Sueddeutsche Zeitung, яка цитує текст результату дослідження, санкціонованого судом м. Штутгарт. 

Два місяці тому штутгартські прокурори розпочали розслідувати справу щодо імовірної неправдивої реклами та протизаконних маніпуляцій із системою очистки вихлопних газів дизельних автомобілів Daimler.

Згідно із результатами досліджень, більш ніж мільйон автомобілів з надмірними викидами, включно із розкішними моделями Mercedes-Benz, було продано у Європі та США у період з 2008 по 2016 роки.

Представник автовиробника відмовився від коментарів щодо подальшого розслідування та додав, що Daimler готовий співпрацювати із владою.

Німецьке видання повідомляє, що автомобілі, про які йде мова, мають двигуни із кодом ОМ 642 та ОМ 651, в які, на думку прокурорів, було встановлено нейтралізуючі засоби, які здатні маніпулювати показниками рівня викидів у ході тестувань.

Це створює ризик ,що транспортні засоби можуть підпасти під заборону у Європі.

Представник Daimler відмовився коментувати доповідь видання, та називає їх «спекуляціями».

Нагадаємо, автовиробники усього світу зіштовхнули із посиленим контролем та підвищеними нормами стосовно викидів транспортних засобів. У 2015 році авто концерн Volkswagen визнав факт встановлення секретного програмного забезпечення, яке навмисно зменшувало рівень вихлопних газів під час проходження тестів.

Аналогічну проблеми виявили згодом у автомобілях його дочірньої компанії Audi у моделях А7 та А8. 

Як повідомлялось, днями стало відомо про встановлення в автомобілях Porsche навіть більше модернізованої системи, здатної обманювати екологічні тести, автомобілі можуть працювати у двох режимах – екологічному звичайному, під час якого рівень викидів перевищує норму на 68%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло