Яндекс і Uber створять спільну компанію в 6 країнах СНД, крім України

Яндекс і Uber створять спільну компанію в 6 країнах СНД, крім України

Закриття угоди відбудеться вже наприкінці 2017 року

Яндекс і Uber створять спільну компанію в 6 країнах СНД, крім України
https://pixabay.com

«Яндекс» та  Uber підписали угоду про об'єднання бізнесів з онлайн-замовлення поїздок в Росії, а також ряді країн СНД. Вартість об'єднаної компанії, в якій Яндекс отримає 59,3%, складе $3,275 млрд

Крім Росії, угода поширюватиметься на Азербайджан, Вірменію, Білорусь, Грузію та Казахстан, цитує сайт РБК спільну заяву компаній.

За умовами угоди, Uber і Яндекс інвестують відповідно $225 млн і $100 млн в нову компанію. Вартість об'єднаної компанії оцінюється в $3,725 млрд.

На момент закриття угоди 59,3% компанії належатимуть Яндексу, 36,6% – Uber, а 4,1% – співробітникам. Очолить компанію генеральний директор Яндекс.Таксі Тигран Худавердян. Операція вже схвалена радами директорів обох компаній. Закриття угоди очікується в четвертому кварталі 2017 року.

Попри об'єднання, обидва додатки для замовлення поїздок – і Яндекс.Таксі, і Uber – як і раніше будуть працювати самостійно. Як пояснюється в повідомленні, таксопарки і водії, що працюють з обома сервісами, перейдуть на єдину технологічну платформу, що «дозволить збільшити кількість доступних для виконання замовлень машин, скоротити час їх подачі, знизити холостий пробіг, підвищити надійність і доступність сервісу загалом».

Інтерфакс-Україна зазначає, що бізнес Uber в Україні не є частиною цієї угоди. Uber продовжить роботу в Україні, як і раніше, входячи в структуру регіону Uber «Центральна та Східна Європа».

Олексій Стах, який зараз очолює Uber в Україні та країнах СНД, продовжить роботу як керівник Uber в Україні.

Нагадаємо, діяльність «Яндекс» в Україні підпадає під санкції, введені рішенням РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» та затверджені президентом України.

Наприкінці травня СБУ провела обшуки в київському та одеському офісах «Яндекс.Україна» на підставі ст. 111 КК України – державна зрада. Вплив статті поширюється на загрозу інформаційній безпеці країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло