Юнкер закликає створити в Україні Антикорупційну палату

Юнкер закликає створити в Україні Антикорупційну палату

За останні три роки Україна зробила більше, ніж за 20 років до цього, стверджує політик

Юнкер закликає створити в Україні Антикорупційну палату
Зліва направо: Дональд Туск, Петро Порошенко, Жан-Клод Юнкер
фото Офіційний сайт Президента України

У Європі закликають до створення в Україні спеціальної Антикорупційної палати в рамках суду, діяльність якої буде присвячена боротьбі з корупцією. Про це заявив Президент європейської комісії Жан-Клод Юнкер, виступаючи на спільній прес-конференції з президентом ЄС Дональдом Туском і президентом України Петром Порошенком у четвер у Києві в рамках дводенного саміту Україна-ЄС, що проходить 12-13 липня.

Слід зазначити, що якщо раніше йшлося про створення окремого антикорупційного суду, то зараз ЄС згоден на антикорупційну палату.

«Щоб здолати довгий шлях, треба мати силу і терпіння – у вас це є, – зазначив Жан-Клод Юнкер на прес-конференції, яку транслював телеканал 112-Україна. –  За три останні роки в Україні було здійснено більше прогресу, ніж за 20 попередніх років незалежності».

Президент Єврокомісії відмітив позитивні моменти співпраці між Україною та ЄС, зокрема наголосив на тому, що європейські лідери всіляко сприяли тому, щоб українці могли вільно мандрувати Європою. При цьому він наголосив, що проблема корупції залишається в Україні головною перешкодою для її успішного розвитку.

«Найбільше нас турбує боротьба проти корупції в Україні, – зазначив європейський лідер. – Президент і парламент [України] роблять все необхідне і певний прогрес є, але ситуація все ще незадовільна.

Тому ми виступаємо за створення спеціальної палати в рамках суду – не окремого суду, а Антикорупційної палати, яка буде присвячена боротьбі з корупцією», – повідомив Юнкер.

Він підкреслив, що головним чинником для подолання корупції є позиція самого суспільства і розуміння того, що корупція нівелює всі інші досягнення для його просування вперед.

«Якщо ви на всіх щаблях не здолаєте корупцію – інвестори не прийдуть в Україну. Тому ця проблема має бути в пріоритеті, ми наполягаємо на цьому всіма засобами, в т.ч. фінансовою підтримкою, яку ми надаємо Україні», – наголосив президент Єврокомісії.

Як повідомлялося, президент Євроради Дональд Туск в рамках саміту Україна-ЄС закликав українців уникати внутрішніх конфліктів, які можуть зруйнувати позитивні надбання України на шляху до розвитку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло