ВТБ скорочуватиме бізнес в Україні через складнощі з продажем «дочок»

ВТБ скорочуватиме бізнес в Україні через складнощі з продажем «дочок»

Голова банку припускає можливість припинення роботи відділень

ВТБ планує скорочення бізнесу в Україні через складнощі з продажем дочірніх банків. Про це повідомив голова банку Андрій Костін, передає Інтерфакс.

«Ми продали б (банк в Україні, – ред.), але там лукавий підхід полягає в тому, що по суті ніхто з тих, хто приходить, пропонує, і всі говорять, що Порошенко (президент України Петро Порошенко – ред.) їм дав згоду, ніхто потім в результаті не може отримати згоду (Національного банку України – ред.) на покупку банку», – сказав Костін.

ВТБ паралельно з пошуком нових покупців розглядає можливість різкого скорочення бізнесу. «Українська влада не хоче продажу наших банків, вони хочуть їх убити, потихеньку «втопити» і до цього будуть вести справу, на мій погляд. Тому ми зараз паралельно з пошуком чергових покупців, які всі говорять, що вони готові, що у них все там погоджено, ми просто взяли (курс, – ред.) на різке стиснення», – зазначив він.

Костін підкреслив, що для скорочення потрібні додаткові гроші і заявив про бажання закрити офіси і фактично звести присутність до одного офісу в Києві. За його словами, на цей може піти рік-півтора.

В даний час в Україні працюють два дочірні банки групи – «ВТБ (Україна)» і БМ банк (дістався ВТБ після покупки Банку Москви).

Нагадаємо, що жоден потенційний покупець «дочок» ВТБ поки не отримав схвалення від Нацбанку України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті