Siemens розглядає можливість припинити співпрацю із російськими компаніями

Siemens розглядає можливість припинити співпрацю із російськими компаніями

Причиною стало незаконне ввезення турбін до окупованого Криму

Siemens розглядає можливість припинити співпрацю із російськими компаніями
фото з https://www.siemens.com

Німецька компанія Siemens розпочала розгляд можливості виходу із спільних підприємств в Росії – «Siemens Gas Turbines Technologies» та «Інтеравтоматика». Про це повідомляє видання Wirtschaftwoche.

Після появи двох газових турбін на території анексованого Росією Криму, генеральний директор Sienmens Джо Казер розглядає вихід активів з “Siemens Gas Turbines Technologies” (німецький концерн володіє 65% акцій), компанії, які виготовила і поставила турбіни до м. Тамань, звідки вони і потрапили до анексованого Криму в обхід санкцій та компанії «Інтеравтоматика», яка займалась обслуговуванням самого об’єкту. ЗМІ повідомляли, що компанія займалася переобладнанням турбін, щоб їх не можна було назвати продукцією Siemens

Нагадаємо, газові турбіни потрібні для кримських ТЕС, щоб перекрити енергодефіцит. Росія настільки потужних турбін не виготовляє, а постачання західного обладнання заборонено санкціями з 2015 року.

Минулого місяця повідомлялось, що Росія планувала встановити турбіни, виготовлені за технологією Siemens, але компанія блокувала постачання, побоюючись санкцій.

Цього місяця стало відомо про дві турбіни, які потрапили в Крим. Німецький концерн спочатку відкидав, що це їх турбіни, а згодом визнав, що принаймні дві з чотирьох куплених у них газових турбін» потрапили до окупованого Криму.

За умовами угоди усі чотири турбіни призначались для електростанції в російському місті Тамань.

Днями стала відома доля ще двох турбін. Кореспонденти Reuters побачили обладнання, схоже за формою та розмірами на турбіни у порту м. Феодосія. Жодних офіційних коментарів агентство поки не отримало.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло