Росія, вочевидь, продовжує незаконно ввозити турбіни Siemens до Криму

Росія, вочевидь, продовжує незаконно ввозити турбіни Siemens до Криму

РФ нехтує судовою постановою та попередженням німецького уряду

Росія, вочевидь, продовжує незаконно ввозити турбіни Siemens до Криму
Фото energy.siemens.com

До анексованого Криму імовірно доставили ще дві газові турбіни в обхід санкцій. Про це повідомляють два репортери агентства Reuters, які на власні очі бачили обладнання у порту м. Феодосія.

Reuters не має незалежного підтвердження, що обладнання, яке бачили кореспонденти є саме турбінами Siemens. Воно складалось із чотирьох циліндричних об’єктів, довжиною у кілька метрів та було загорнуто у синій та сірий брезент.

Розміри та форма відповідають зображенням газотурбінних систем виробництва Siemens, кожна з яких складається з двох основних компонентів – самої турбіни та генератора.

Цього тижня Siemens повідомляла, що принаймні дві із чотирьох турбін, які вона продала російській компанії «Технопромекспорт», були доставлені в Крим проти бажання Siemens і без її відома.

У вівторок, німецька компанія подала позов проти «Технопромекспорту» із вимогою, щоб він повернув турбіни у своє початкове місце призначення –місто Тамань, сказав речник німецького представництва компанії, Вольфрам Трост.

У середу, Яшар Азад, речник баварського представництва повідомив, що компанія все ще намагається встановити усі факти, в тому числі, де знаходяться дві інші турбіни.

«Технопромекспорт», російська державна компанія, що займається будівництвом електростанцій на території анексованого Криму ,та Міністерство енергетики РФ відмовилось від коментарів.

Відповідаючи на питання чи було обладнання в порту турбінами виробництва Siemens, кримський чиновник відповів Reuters: «Досить вам, ми не можемо про це говорити. Самі розумієте: санкції, Siemens».

Якщо обладнання, побачене репортерами Reuters у Феодосії, дійсно виявиться турбінами виробництва Siemens, це свідчитиме про те, що Росія продовжує здійснювати свій план, не зважаючи на судовий позов німецької компанії і попередження уряду Німеччини.

Нагадаємо, німецька компанія Siemens повідомила, що принаймні дві з чотирьох, куплених у неї газових турбін «дочкою» компанії «Ростєх» потрапили до анексованого Криму в обхід санкцій «проти волі компанії». За умовами угоди, турбіни призначались для електростанції в Тамані на півдні Росії. Компанія ініціювала кримінальне переслідування щодо відповідальних осіб. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло