НБУ виключив ВТБ Банк і Діамантбанк зі списку учасників валютних інтервенцій із запитом кращого курсу

НБУ виключив ВТБ Банк і Діамантбанк зі списку учасників валютних інтервенцій із запитом кращого курсу

Замість них НБУ включив банки «Глобус» і «Кредит Дніпро»

В оприлюдненому списку банків-учасників валютних інтервенцій із запитом кращого курсу Національний банк України виключив ПАТ «ВТБ Банк» і визнаний неплатоспроможним Діамантбанк. Про це повідомляється на сайті Нацбанку.

Замість них в третьому кварталі брати участь у валютних інтервенціях будуть «Кредит Дніпро» і «Глобус».

У новий перелік знову увійшли «Альфа-Банк», «Банк інвестицій та заощаджень», «ІНГ Банк Україна», «Креді Агріколь Банк», «ОТП Банк», «Ощадбанк», «Південний», «ПриватБанк», «Промінвестбанк», «ПУМБ», «Райффайзен Банк Аваль», «Сбербанк», «ТАСкомбанк», «Укргазбанк», «Сітібанк», «Укрексімбанк», «УКРСИББАНК» та «Укрсоцбанк».

У валютній інтервенції формі щодо запиту найкращого курсу зможуть брати участь 20 банків, які за підсумками другого кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за обсягом операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтинга становить 50%),  обсягом операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу – 30%) та обсягом активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу – 20%).

Нагадаємо, в кінці жовтня 2016 року НБУ затвердив порядок проведення нової форми валютних інтервенцій – запит найкращого курсу, відповідно до затвердженої стратегії валютних інтервенції НБУ на 2016-2020 рр.

Для проведення такого виду інтервенції НБУ робитиме запит у банків ціни на купівлю-продаж іноземної валюти через торгово-інформаційний системи (ТІС). Після отримання пропозицій банків НБУ буде укладати угоду з банком, який запропонував найкращу ціну.

У першому півріччі поточного року НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $1,667 млрд, у тому числі через інтервенції у формі запиту кращого курсу – $708 млн. За цей період НБУ продав на міжбанківському валютному ринку $329 млн, в тому числі через інтервенції у формі запиту кращого курсу $17 млн.

За пропозицією Фонду гарантування вкладів і фізичних осіб Національний банк України 22 червня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації «Діамантбанк».

13 липня голова ВТБ банку Андрій Костін повідомив, що ВТБ планує скорочення бізнесу в Україні через складнощі з продажем дочірніх банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло