«Смарт-Холдинг» вважає арешт ЧСЗ тиском на нардепа Новинського

«Смарт-Холдинг» вважає арешт ЧСЗ тиском на нардепа Новинського

Компанія: ми відчуваємо постійний тиск правоохоронних і контролюючих органів, а також спецслужб на наш бізнес

Компанія «Смарт-Холдинг» називає арешт акції Чорноморського суднобудівного заводу спробою тиску на нардепа Вадима Новинського.

Про це повідомляє прес-служба «Смарт-Холдинг».

«Смарт-Холдинг розглядає заяву Генерального прокурора України про арешт акцій ЧСЗ, а також про початок досудового слідства щодо зловживання службовим становищем представниками Фонду державного майна України (ФДМУ) і Міністерства промислової політики при внесенні змін в договір купівлі-продажу акцій суднобудівного заводу як тиск на компанію і її акціонера», – йдеться у повідомленні.

«Цілеспрямованість і системність даних дій дозволяє зробити висновок, що таким чином влада бореться зі своїми політичними опонентами, одним з яких є акціонер Смарт-Холдингу Вадим Новинський», – заявляє компанія.

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва заарештував більше 99% акцій Чорноморського суднобудівного заводу.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко з посиланням на відповідні ухвали суду від 21 червня.

Луценко пояснив, що управління Генпрокуратури з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями, проводить досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Фонду держмайна України, Міністерства промислової політики і Херсонського суднобудівного заводу при внесенні в 2011 році змін до п. 11.6 договору купівлі-продажу акцій ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод», що призвело до зменшення обсягу інвестиційних зобов'язань на суму понад 500 млн грн і спричинило збитки державі.

Суднобудівний бізнес «Смарт-Холдингу» об'єднує компанія Smart Maritime Group. SMG управляє Чорноморським суднобудівним заводом, Херсонським суднобудівним заводом, Миколаївським машинобудівним заводом і термінальним комплексом «Очаків». Бенефіціаром «Смарт-Холдингу» є бізнесмен і політик Вадим Новинський.

Слід зазначити, Чорноморський суднобудівний завод перебуває у стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило ПрАТ «Балаклавське рудоуправління» з міста Севастополь, яке, як і ЧСЗ, належить Новинському.
У липні 2016 року Госпсуд Херсонської області визнав банкрутом також Херсонський суднобудівний завод та розпочав ліквідаційну процедуру.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло