Аграрний експорт України до ЄС перевищив $2 млрд

Аграрний експорт України до ЄС перевищив $2 млрд

В ЄС узгодили обсяг додаткових тарифних квот для аграрної продукуції України

З початку 2017 року аграрний та харчовий експорт до країн ЄС сягнув $2,256 млрд. Надання Україні додаткових торговельних преференцій, поряд з вже діючими тарифними квотами, забезпечить розширений доступ українських експортерів до внутрішнього ринку ЄС. На цьому наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в колонці для одного з інтернет-видань.

Країни Европейського союзу займають друге місце (30%) після країн Азії (41,1%) у регіональній  структурі українського експорту, зазначено у інформації Урядового порталу.

В 2015 році Україна почала перемовини з представниками ЄС щодо можливостей перегляду наявних квот та надання додаткових автономних преференцій. Після перемовин трималістю майже рік, Комітетом постійних представників (КОРЕПЕР) все ж узгодив додаткові обсягі тарифних квот для української аграрної продукції: мед – 2,5 тис. тонн, крупи та оброблене зерно – 7,8 тис. тонн, оброблені томати – 3 тис. тонн, виноградний сік – 0,5 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, пшениця – 65 тис. тонн, кукурудза – 625 тис. тонн, ячмінь – 325 тис. тонн.
Документ про надання додаткових квот передано на затвердження Ради Міністрів ЄС. Рішення Європейскої ради набуде чинності, найімовірніше, цієї осені або з 1 січня 2018 року.

Як раніше повідомляв Mind, Україна також вийшла на рекордний рівень експорту зернових – понад 43,3 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті