У НБУ пояснили, чому куратор Приватбанку не зупиняв видачу кредитів пов'язаним особам

У НБУ пояснили, чому куратор Приватбанку не зупиняв видачу кредитів пов'язаним особам

У НБУ запевняють, що кошти з банку були виведені ще до початку роботи куратора

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова пояснила, чому куратор банку не зупинив видачу кредитів пов’язаним особам. Про це вона розказала у інтерв’ю для LIGA.net.

«Куратор не має права зупиняти операції», – сказала вона. За її словами, виведення грошей означає, що кошти повинні піти з коррахунку банку.

«Куратор міг сказати, що не дозволяє проводити сумнівну операцію і банк не проводив її. Це стосується виведення грошей – платежів за межі банку. Але є цілий ряд операцій, де платежі за межі банку не виходять. Однак, оскільки операція не передбачає рух грошей по рахунках, в ній не задіяний кореспондентський рахунок, банки часто не відображали це у бухгалтерських записах. При цьому знімали обтяження в реєстрі прав рухомого і нерухомого майна, що призводило до фактичної втрати застави. Але куратор може бачити тільки те, що знайшло відображення на рахунках. Якщо банк навмисно приховує операції, куратор про них нічого не знає, так як подібні рухи за рахунками не відображаються в реальному часі. Такі договори, як правило, в систему не заводяться взагалі або заводяться з запізненням», – відповіла Рожкова.

Рожкова додала, що вже у процесі перекладання кредитів НБУ зрозумів, що нові компанії, на які перекладаються кредити старих позичальників, теж порожні. Твердих застав у цих компаній не було, натомість були закладені майнові права.

Вона також додала, що куратор працював в Приватбанку з 2014 року. Але основне виведення грошей з банку відбувалося не в 2014-2015 роках, а набагато раніше.

Нагадаємо, що перед націоналізацією Приватбанку проводилася схема кредитування та перекредитування пов’язаних осіб

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті