Все дістало: Робот-охоронець торгового комплексу в США втопився у фонтані

Все дістало: Робот-охоронець торгового комплексу в США втопився у фонтані

Повстання машин поки що можна не боятися

Все дістало: Робот-охоронець торгового комплексу в США втопився у фонтані
фото Твіттер @DenkyuuMedia

Відвідувачі одного з торгово-офісних центрів Вашингтона стали свідками того, як робот-охоронець вʼїхав у фонтан і потонув у ньому.

Про це вони повідомляють у Twitter. За їх словами, це виглядало так, ніби робот скоїв самогубство.

«Нам обіцяли літаючи машини, натомість ми отримали схильних до суїциду роботів», – коментують вони в мережі.

«Революція в галузі автоматизації, де людську праці замінять розумні машини, а ми будемо плавати на матрацах з коктейлями в руках, відміняється: робот-охоронець Knightscope K5 з'їхав по якихось сходах вниз до фонтана і сам втопився», – іронізує видання ARS Technica.

Робот K5 встиг попатрулювати територію комплексу «Вашингтон-Харбор» лише кілька днів.

Виробник роботів, компанія Knightscope повідомила в заяві, що «ізольований інцидент» ретельно розслідується, і що нового робота буде доставлено до «Вашингтон-Харбор» вже цього тижня безкоштовно.

K5, оснащений безліччю датчиків, – це дуже цікавий набір високотехнологічних комплектів. Він має 360-градусну відеокамеру, чутливі мікрофони, датчики якості повітря і навіть можливості тепловізора. Камери можуть сканувати до 1500 номерів автомобілів на хвилину; мікрофони можуть виявляти постріли та інші підозрілі звуки.

Мобільність К5 забезпечується поєднанням лідара, радара і рядом відеокамер, але зважаючи на те, що він не помітив, як вʼїжджає у фонтан, можливо, програмне забезпечення ще потребує налаштування.

K5 ще не може здійснювати арешти, бити злочинця електрошокером або забігати в палаючу будівлю, але він може зателефонувати в поліцію або увімкнути гучну сирену. В принципі, якщо у вашого торгового центру або офісного комплексу п'ять патрульних охоронців, ідея полягає в тому, щоб замінити чотири з них роботами і залишити п'ятого для нагляду за тим, чи адекватно залізні колеги реагують на проблеми.

Як повідомлялося, засновник Tesla і Space X Ілон Маск закликає ввести регулятивні норми в галузі використання штучного інтелекту, поки не надто пізно. На його думку, штучний інтелект є фундаментальним ризиком для існування людської цивілізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті