Гройсман: мобільна ідентифікація громадян може запрацювати до кінця року

Гройсман: мобільна ідентифікація громадян може запрацювати до кінця року

Вже до кінця року Кабмін підготує рішення для мобільного ідентифікації громадян та отримання держпослуг онлайн

Гройсман: мобільна ідентифікація громадян може запрацювати до кінця року
Фото УНІАН

Кабмін України до кінця року розробить законодавчу базу для впровадження мобільного ідентифікації громадян Mobile ID, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду в середу, передає УНІАН.

Для громадського моніторингу системи держзакупівель Prozorro запустили проект DoZorro «Вже до кінця року ми підготуємо рішення для мобільного ідентифікації громадян, отримання державних послуг онлайн, це Mobile ID», – сказав прем'єр.

За словами Гройсмана, урядовий портал найближчим часом буде оновлено і громадяни зможуть отримувати через нього державні послуги, а впровадження мобільного ідентифікації дозволить звести до мінімуму контакти з чиновниками і збільшити перелік надаваних онлайн держпослуг.

Впровадження безконтактних електронних послуг, перехід на електронну ідентифікацію та електронний підпис громадянина є необхідною умовою для впровадження системи електронного уряду в Україні.

У 2014 році Кабмін заявив про намір запустити електронний уряд в Україні до 2017 року. До того ж часу Кабмін планує прийняти закон про єдину систему електронної взаємодії і повністю відмовитися від паперового документообігу.

Mobile ID – сервіс мобільного ідентифікації користувачів, яка дозволяє абоненту використовувати свій мобільний телефон з встановленою в ньому SIM-картою для безпечної електронної ідентифікації.

Mobile ID можна використовувати для доступу до захищених електронних документів, а також щоб ставити підпис на документах. Такий стандарт здатний поліпшити якість надання адміністративних та інших сервісів. В Україні вперше стандарт Mobile ID був реалізований на порталі адміністративних послуг у Львові.

Нагадаємо, що 17 липня, відбувся перший етап конкурсу на визначення компанії зі встановлення обладнання для електронного квитка для проїзду  в громадському транспорті. Подалось 18 компаній з різних країн, які хочуть встановлювати обладнання для електронного квитка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті