Роботів-листонош випустили на вулиці Таллінна

Роботів-листонош випустили на вулиці Таллінна

Першовідкривачем такого тестування стало поштове підприємство Omniva

Роботів-листонош випустили на вулиці Таллінна
Фото: starship.xyz

У столиці Естонії в середу почалося тестування роботів-листонош.

Про це повідомляє Інтерфакс.

В державної поштової компанії AS Eesti Post, що працює під торговим знаком Omniva, в столичному районі Какумяе (Kakumae) почалося тестування роботів-кур'єрів з доставки бандеролей і посилок Starship Technologies і працює з ними «в одній зв'язці» фургона Mercedes- Benz Robovan.

Omniva стала першим у світі поштовим підприємством, яке проведе такі випробування.

«Протягом наступних восьми тижнів ми отримаємо важливу інформацію, наскільки корисними можуть бути ці оновлення з доставки поштових відправлень», – зазначила голова правління Omniva Йоон Салувеер (Joona Saluveer).

В рамках розрахованого на літо пілотного проекту буде тестуватися фургон Mercedes-Benz Robovan і вісім роботів-доставщиків.

Парламент Естонії місяць тому прийняв правові акти, які дозволяють роботам-кур'єрам пересуватися по тротуарах. Як передбачається, вже через 10 років в Естонії роботи зможуть взяти на себе до 80% логістики так званої «останньої милі».

Компанії Mercedes-Benz Vans і Starship Technologies вперше ознайомили з концепцією листонош-безпілотників Robovan у вересні 2016 року. Mercedes-Benz Vans пропонує поштові машини і пов'язані з ними послуги, а Starship Technologies будує автономних роботів-кур'єрів, здатних у радіусі 3 км доставити товар за 15-30 хвилин. Роботи переміщаються самостійно, але під контролем людини, яка у будь-який момент може взяти керування на себе.

Нагадаємо, що відвідувачі одного з торгово-офісних центрів Вашингтона стали свідками того, як робот-охоронець вʼїхав у фонтан і потонув у ньому. Про це вони повідомляють у Twitter. За їх словами, це виглядало так, ніби робот скоїв самогубство.

«Нам обіцяли літаючи машини, натомість ми отримали схильних до суїциду роботів», – коментують вони в мережі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті